Po tym, jak Ultraliga ujawniła więcej informacji na temat siódmego sezonu rozgrywek League of Legends, kolejne formacje zaczęły prezentować swoje składy na najbliższą edycję zmagań. Wśród nich znaleźli się między innymi Komil and Friends, którzy oficjalnie przedstawili wyjściową piątkę oraz sztab szkoleniowy. Niektórzy z graczy mieli już okazję reprezentować barwy KNF w UL, dla innych będzie to debiut – nie tylko w barwach tej drużyny, ale też w samej Ultralidze.

Yuta w dżungli, minemaciek na pozycji wspierającego

Zacznijmy jednak od graczy, którzy w dalszym ciągu będą walczyli pod banderą Komil and Friends. Wśród nich są Dawid "Yuta" Wyskiel oraz Maciej "minemaciek" Wicher, występujący odpowiednio na pozycji dżunglera oraz wspierającego. Dla 19-letniego leśnika będzie to drugi z rzędu sezon w barwach KNF – aczkolwiek pierwszy, w którym będzie startowym zawodnikiem. W sezonie szóstym Ultraligi zastąpił on bowiem Konrada "KonDziSana" Sopatę dopiero w szóstym tygodniu fazy zasadniczej, więc nie miał zbyt wielu okazji do pokazania się – tym bardziej że jego drużyna nie zakwalifikowała się do play-offów. Jednak jeszcze w tym roku wystąpił on jako gracz KNF w ramach baraży o utrzymanie w Ultralidze. Baraży wygranych, bo Komil and Friends pokonali w nich EAS Team ESCA Gaming.

Dłuższym stażem w drużynie Komila Khamidova może pochwalić się minemaciek, który w jej barwach nie tylko bronił slota w Ultralidze, ale też spędził cały sezon mistrzostw Polski. Niemniej, jeśli chodzi o grę ogółem w czołowej polskiej lidze, też raczej powinniśmy rozpatrywać go w kategorii "młodzika". Dotychczas rozegrał on tylko jeden sezon w UL i choć nie ominął w nim ani jednego meczu, nie zdołał wywalczyć miejsca w fazie pucharowej. Czy tym razem KNF zdoła tego dokonać? To zależy od tego, co pokaże przebudowana piątka, bo na tym podobieństwa w porównaniu z poprzednią inkarnacją Komil and Friends się kończą.

CZYTAJ TEŻ:
Sebekx znów w polskich rozgrywkach! Zero Tenacity prezentuje skład na Ultraligę

Dawniej Diabły, teraz Krupierzy

W szeregach znajdziemy też dwóch graczy, którzy w przeszłości reprezentowali barwy devils.one. Nie oznacza to jednak, że w DV1 grali razem – mowa tu o Damianie "svnsie" Klejcu oraz Jakubie "manym" Tylmanie (wcześniej znanym jako Kralzer). Pierwszy z nich w devils.one grał jeszcze w roku 2019, drugi zaś w minionym sezonie Ultraligi. Teraz obaj prowadzący będą wspólnie reprezentować barwy Komil and Friends, a dla svnsa oznacza to powrót pod skrzydła tej formacji – w końcu reprezentował on barwy KNF w sezonie piątym Ultraligi, wchodząc w miejsce Gerarda "Gerro" Grzeszkowiaka.

Swoistym rodzynkiem w Komil and Friends będzie natomiast Sebastian "Tracyn" Wojtoń, bo dla niego będzie to debiut również w czołowych polskich rozgrywkach. Dotychczas mogliśmy śledzić jego poczynania głównie w drugiej dywizji UL, ale udało mu się też zakwalifikować do głównego turnieju Trinity Force Pucharu Polski jako gracz Kopnięcia. Tam również miał okazję powalczyć ramię w ramię z Yutą, jednak zespół ten nie zdołał awansować do czołowej czwórki. Wracając jednak do Komil and Friends – do wyjaśnienia już tylko kwestia trenera. Tym będzie Jakub "Kiuske" Wojciechowski, który w ostatnim czasie był asystentem trenera w austriackim TT willhaben. O jak najwyższą formę zawodników będzie dbać też Jakub "Zgryzuald" Ślipski.

Tak prezentuje się skład Komil and Friends na 7. sezon Ultraligi:

Sebastian "Tracyn" Wojtoń
Dawid "Yuta" Wyskiel
Jakub "many" Tylman
Damian "svns" Klejc
Maciej "minemaciek" Wicher
Jakub "Kiuske" Wojciechowski