Kilka dni temu Ultraliga ujawniła więcej informacji dotyczących siódmego sezonu swoich rozgrywek League of Legends. Wtedy też dowiedzieliśmy się, że do listy uczestników dołączyło Zero Tenacity, które najprawdopodobniej wykupiło miejsce należące do PDW. Serbska organizacja nie zamierzała długo zwlekać z prezentacją swojej wyjściowej piątki oraz sztabu szkoleniowego.

Sebekx, Wojtuś i trzech graczy zza granicy

W składzie Z10 znajdziemy dwóch polskich zawodników – Sebastiana "Sebekxa" Smejkala oraz Wojciecha "Wojtusia" Świdra. Pierwszego z nich już od dawna nie oglądaliśmy w czołowych polskich rozgrywkach. Przez ostatnie trzy lata Sebekx grał głównie w zagranicznych klubach, walcząc o mistrzostwo Hiszpanii, Włoch oraz ligi krajów nordyckich i Wielkiej Brytanii. Jednak dopiero w ostatnim roku, grając pod banderą Macko Esports, udało mu się zakwalifikować na European Masters, aczkolwiek oba te występy kończyły się eliminacją już w fazie grupowej. I choć Smejkal okazjonalnie pojawiał się na polskiej scenie w ramach mniej znaczących turniejów, teraz znów powalczy o prawdziwy tytuł mistrza Polski.

Wojtusia natomiast mieliśmy okazję zobaczyć w Ultralidze nie aż tak dawno temu, bo jeszcze w pierwszej połowie tego roku. Razem z 7more7 Pompa Teamem wywalczył najniższy stopień podium po fazie zasadniczej, aczkolwiek w play-offach jego drużyna musiała już uznać wyższość K1CK w meczu decydującym o awansie na European Masters. Na jeden z najważniejszych turniejów na europejskim podwórku udało mu się zakwalifikować kilka miesięcy później jako zawodnik... Zero Tenacity. Wówczas serbska drużyna walczyła jeszcze w najbardziej prestiżowych zmaganiach Bałkanów i mimo że zdecydowała się zmienić ligę, w której będzie uczestniczyć, to w kwestii zmian na pozycji wspierającego powiedziała "nie".

CZYTAJ TEŻ:
Misfits wciąż z Polakami. Shlatan w LEC, delord i Czajek w LFL

Co więcej, to nie jedyna pozycja, na której wciąż będziemy oglądać tych samych graczy Z10. Na górnej alejce w dalszym ciągu występować będzie pochodzący z Węgier Márió "mumus100" Szépvölgyi, a w dżungli zobaczymy Dušana "Ryuzakiego" Petkovicia z Serbii. Nowością jest natomiast gracz na dolnej alei, czyli Teodor "Vzz" Cholakov. Bułgar w ostatnim czasie reprezentował barwy BCN Squadu, jednak największy sukces osiągnął kilka miesięcy wstecz jako zawodnik ŠAIM SE SuppUp, z którym dotarł do ćwierćfinału European Masters.

W sztabie szkoleniowym też pojawiły się nowe twarze, aczkolwiek główny trener pozostanie ten sam. Tym będzie Kacper "Nahovsky" Merski, który również wraca do walki o mistrzostwo polski po dwóch latach spędzonych jako szkoleniowiec drużyn z Esports Balkan League. W jego pracy wspierać go będą Malte Krog w roli trenera pozycyjnego oraz Anastazja "Shiroga" Soplińska jako analityczka.

Tak prezentuje się skład Zero Tenacity na siódmy sezon Ultraligi:

Szépvölgyi "mumus100" Márió
Dušan "Ryuzaki" Petković
Sebastian "Sebekx" Smejkal
Teodor "Vzz" Cholakov
Wojciech "Wojtuś" Świder
Kacper "Nahovsky" Merski

Siódmy sezon Ultraligi rozpocznie się we wtorek 11 stycznia. Warto pamiętać o zmianach w godzinie startu transmisji – w grafice pojawiła się godzina 16:40 zamiast 17:00 jak dotychczas, więc warto włączyć Polsat Games wcześniej. Niewykluczone, że ta zmiana jest wynikiem rozszerzenia listy uczestników do dziesięciu. Na koniec zapraszamy Was do obejrzenia wideo przygotowanego przez Zero Tenacity, prezentującego oficjalnie wyjściową piątkę oraz sztab szkoleniowy.