Na początku grudnia świat obiegła wiadomość, że Song "Rookie" Eui-jin nie będzie już dłużej zawodnikiem Invictus Gaming. Była to o tyle zaskakująca informacja, biorąc pod uwagę, że w barwach IG Koreańczyk spędził aż siedem lat – od kiedy dołączył przed startem sezonu 2015 nie występował pod banderą innego zespołu. Aż do dziś. Rookie'ego jako swój najnowszy nabytek zaprezentowało Victory Five.

Siedem lat Rookie'ego w Invictus Gaming

Gdy lwią część swojej kariery wiążesz z jedną drużyną, w zdecydowanej większości przypadków to właśnie tam święcisz największe sukcesy. W przypadku Rookie'ego nie zawsze tak jednak było. Mimo że zdobył on mistrzostwo Korei Południowej jako gracz kt Rolster Arrows, zdecydował się na transfer do Chin, gdzie przez długi czas nie był w stanie dosięgnąć mistrzowskiego tytułu LoL Pro League. Zmagania kończył najwyżej na trzeciej lokacie, za wyjątkiem roku 2018, kiedy to wreszcie udało mu się zagrać w finale. Tam jednak po pełnej serii BO5 Invictus musiało uznać wyższość Royal Never Give Up i mistrzostwo Chin po raz kolejny przeszło Rookie'emu koło nosa.

Mistrzostwo świata przed mistrzostwem Chin

Porażkę tę odkupił jednak z nawiązką kilka miesięcy później. Dzięki zdobyciu wystarczającej liczby Championship Points IG pojechało na Worlds 2018 jako drugi reprezentant Chin i choć wszyscy eksperci jako głównego faworyta z Państwa Środka typowali Royal Never Give Up, to ekipa Jiana "Uziego" Zi-Hao odpadła już w ćwierćfinale, ponosząc porażkę z G2 Esports. Invictus Gaming natomiast wywalczyło miejsce w półfinale i to nie tylko jako jedyna drużyna z Chin, ale nawet jako jedyny reprezentant Wschodu!

Tak dobrego wyniku fani zachodniej sceny nie doświadczyli od lat – a dokładnie od roku 2012. Jeśli nie teraz, to kiedy, zdawali się krzyczeć widzowie z Zachodu. A Invictus pokazało im, że raczej nie w najbliższym czasie. Choć było ostatnią nadzieją wschodnich regionów, okazało się przeszkodą nie do przejścia ani dla G2 Esports, ani w wielkim finale dla Fnatic. Tym samym Rookie i spółka mogli podnieść Puchar Przywoływacza, a sam koreański midlaner nie krył wzruszenia po tym tym sukcesie.

CZYTAJ TEŻ:
Znamy składy wszystkich uczestników LEC na wiosenny split

Niespełna pół roku później Rookie wraz z kolegami wreszcie dopięli swego również na regionalnej scenie, triumfując podczas LPL 2019 Spring. To było niestety ostatnie trofeum, jakie udało się wywalczyć Invictus Gaming. Letnie play-offy LPL okazały się fiaskiem, a podczas Worlds IG zakończyło swój bój o obronę tytułu w półfinale. Rok 2020 choć mógł dawać nadzieję na powrót, zakończył się brakiem awansu na mistrzostwa świata, natomiast miniony sezon był już niemal kompletnym blamażem. Porażka w pierwszej rundzie play-offów wiosną i brak miejsca w fazie pucharowej latem zwiastowały ogromne zmiany w IG. I te faktycznie miały miejsce.

Być jak ninja

W ich wyniku Rookie po siedmiu latach odszedł do nowej drużyny, którą będzie Victory Five. To znaczy, będzie jeszcze przez kilkanaście dni, bo wraz z początkiem roku organizacja ta oficjalnie trafi pod skrzydła Ninjas in Pyjamas. Tyczy się to również miejsca w LPL, gdzie zamiast V5 będzie widniał tricode oraz logo NIP-u. O fuzji obu organizacji informowaliśmy jeszcze w sierpniu, a więcej o tym przeczytacie pod tym adresem. Warto też zaznaczyć, że będzie to pierwszy rok, w którym Rookie wystąpi już nie jako import, a regionalny zawodnik LPL.

Mało tego, znamy już większość składu, jaka będzie występowała u boku Koreańczyka. Jedną z największych gwiazd prócz Rookie'ego w składzie – póki co – V5 jest bez wątpienia Hung "Karsa" Hao-Hsuan, którego możecie kojarzyć między innymi z występów dla Top Esports oraz Royal Never Give Up, aczkolwiek przede wszystkim prawdopodobnie z Flash Wolves, kiedy jeszcze Karsa walczył o mistrzostwo League of Legends Masters Series. 24-latek nie będzie jednak jedynym dżunglerem w składzie – organizacja zaprezentowała też Li "XLB" Xiao-Longa na pozycji leśnika. Na dolnej alei zobaczymy natomiast Yinga "Photica" Qi-Shena oraz Guo "ppgoda" Penga odpowiednio w roli prowadzącego oraz wspierającego. Trzech ostatnich wymienionych graczy mieliśmy już okazję oglądać w ramach Demacia Cup, gdzie Victory Five otarło się o awans do play-offów, jednak ostatecznie zakończyło swoją przygodę już w fazie grupowej. Jedyną niewiadomą pozostaje górna linia.

Tak prezentuje się aktualny skład Victory Five:

Hung "Karsa" Hao-Hsuan/Li "XLB" Xiao-Long
Song "Rookie" Eui-jin
Ying "Photic" Qi-Shen
Guo "ppgod" Peng