BIG kolejny już raz przy okazji kadrowych przetasowań postanowiło sięgnąć do drugiej najlepszej ekipy w Niemczech, Sprout, i wyciągnąć jednego z jej zawodników. Tym razem wybór berlińskiej organizacji padł na Josefa "⁠faveNa⁠" Baumanna, który został następcą Nicklasa "⁠gade'a⁠" Gade'a.

Kolejny reprezentant Sprout w BIG

faveN przez ostatnie dwanaście miesięcy ze świetnej strony pokazywał się na arenie międzynarodowej i w związku z tym znajdował się na celowniku wielu klubów. Jeżeli chodzi o kontekst historyczny, to mówimy tutaj o najdroższym w historii transferze niemieckiego zawodnika – przyznał Daniel Finkler, CEO BIG. – Jesteśmy jednak absolutnie przekonani, że faveN ze swoją wspaniałą jakością i ambicjami, by grać na najwyższym światowym poziomie, idealnie pasuje do BIG. Jednocześnie chcemy podziękować gade'owi, który na razie przebywać będzie na ławce rezerwowych, za jego zaangażowanie i świetną etykę pracy, którymi wykazywał się przez ostatnie miesiące. Jesteśmy bardzo podekscytowani startem sezonu 2022 i rozpoczniemy rok intensywnymi przygotowaniami w Berlinie – dodał.

Tym samym wygląda na to, że rozpoczęta ledwie w lipcu przygoda Gade'a z niemiecką formacją dobiega powoli końca. Jeżeli zaś chodzi o Baumanna, to ten od września 2018 roku związany był ze Sprout, gdzie miał okazję współpracować z Pawłem "dychą" Dychą oraz Michałem "snatchiem" Rudzkim, a ostatnio także z Kamilem "KEiem" Pietkunem. Z zespołem tym pięciokrotnie mógł świętować zdobycie mistrzostwa Niemiec, dokładając do tego również dwa triumfy w ESEA Premier. Co ciekawe, w BIG spotka on aż trzech starych znajomych z poprzedniej organizacji. Mowa tutaj o Florianie "syrsoNie" Rische i Nilsie "k1to" Gruhne, z którymi grać będzie w jednym składzie, a także o pełniącym rolę trenera Niclasie "enkayu J" Krumhornie.

W tej sytuacji skład BIG prezentuje się następująco:

Johannes „⁠tabseN⁠” Wodarz
Tizian „⁠tiziaN⁠” Feldbusch
Nils „⁠k1to⁠” Gruhne
Florian „⁠syrsoN⁠” Rische
Josef "⁠faveN⁠" Baumann
Niclas "enkay J" Krumhorn (trener)