W 2021 roku odbyły się dwa sezony WePlay Academy League. I oba padły łupem MOUZ NXT, którego członkami są Kamil „siuhy” Szkaradek i Hubert „Szejn” Światły. Czy podobnie będzie w roku 2022? Okazję, by się przekonać, będziemy mieć już na przełomie stycznia i lutego.

Dwie kolejne organizacje wśród uczestników

To właśnie wtedy odbędzie się bowiem trzeci sezon rozgrywek dla akademii CS:GO, w którym brać udział będą zawodnicy w wieku od 16 do 21 lat, chociaż każda z ekip będzie mogła zaangażować też jednego zawodnika mającego 22 i więcej lat. Całość rozpocznie się 3 stycznia od fazy grupowej, która potrwa do 12 stycznia. Po niej nastąpi zaplanowana na 14-16 stycznia tzw. Gauntlet Stage – w niej wystąpią ekipy, które w swoich grupach zajęły miejsca od drugiego do piątego. Owa ósemka rywalizować będzie o dwa miejsca na lanowych finałach, na które już wcześniej dostaną się dwaj triumfatorzy grupowych zmagań. Finały te rozegrane zostaną 11-13 lutego w Kijowie, a ich łączna pula nagród ponownie wyniesie 100 tysięcy dolarów.

Co ważne, do rywalizacji ponownie przystąpią organizacje, które kojarzyć możemy już z poprzednich edycji. Nie zabraknie więc nie tylko akademii MOUZ, ale również i m.in. Astralis, Fnatic Ninjas in Pyjamas czy też Virtus.pro. Niemniej na tym nie koniec, bo w trzecim sezonie imprezy od WePlay Esports lista uczestników zostanie rozszerzona o dwie kolejne formacje. Po raz pierwszy na liście startowej zameldują się wszak Team Spirit i Eternal Fire, które wraz z FURIĄ Academy, MOUZ NXT i VP.Prodigy będą toczyć zmagania w grupie B. Z kolei grupa A to m.in. BIG. OMEN Academy czy też wicemistrzowie sezonu drugiego z NAVI Junior. Aczkolwiek w składzie tych ostatnich zabraknie Ilyi "m0NESY'EGO" Osipova, który prawdopodobnie dołączy za chwilę do G2 Esports.

Grupy WePlay Academy League Season 3:

Grupa A Grupa B
Astralis Talent BIG. OMEN Academy Eternal Fire Academy FURIA Academy
Fnatic Rising NAVI Junior MOUZ NXT Spirit Academy
Young Ninjas VP.Prodigy

Zmagania w ramach WePlay Academy League Season 3 wraz z angielskim komentarzem śledzić będzie można na Twitchu oraz YouTube.