Wczoraj MOUZ otrzymało potężny cios, jakim było odejście Robina "ropza" Koola. Ale na tym nie koniec, bo dziś oficjalnie potwierdzono, że swoją współpracę z niemiecką organizacją zakończył jej dotychczasowy trener, Torbjørn "⁠mithR⁠" Nyborg.

Od IEM-a do trenera akademii

Duńczyk, który w przeszłości współpracował już z North i Renegades, przejął stery w MOUZ nieco ponad rok temu, w listopadzie 2020. Od tego czasu popularne Myszy mogły świętować m.in. wicemistrzostwo europejskiego DreamHack Masters Winter 2020, a także awans na PGL Major Stockholm 2021. Niemniej na samych mistrzostwach świata poszło im przeciętnie, gdyż nie udało im się nawet dostać do najlepszej ósemki turnieju. Rozczarowaniem był też niedawny występ na Intel Extreme Masters Winter 2021 – dla graczy Nyborga impreza ta zakończyła się po zaledwie dwóch meczach. Już wtedy jednak plotkowano o potencjalnych zmianach i dziś wiemy, że faktycznie dojdą one do skutku. Sam mithR⁠ zdecydował się wrócić do ojczyzny, gdzie niespodziewanie objął stery akademii Apeks.

Mam dobre relacje z Apeks, które tylko się wzmocniły, gdy pomagałem im przy okazji zamkniętych eliminacji do Road to Rio. Przez dwa tygodnie poprzedzające zawody pomagałem i rozmawiałem z nimi na temat naszych ambicji oraz metod, szybko więc okazało się, że podzielamy te same wartości i przekonania – przyznał 32-latek. – Będzie mi brakować wypełnionego podróżami terminarza i okazji, by rywalizować z najlepszymi zespołami na świecie. Jednocześnie jednak chcę udowodnić sobie, Apeks i wszystkim innym, że mój styl trenowania może pomóc w rozwoju graczy i przejść im od lokalnych lanów w Skandynawii i otwartych eliminacji aż do bycia zawodnikami potencjalnie klasy światowej – dodał.

W tej sytuacji skład MOUZ prezentuje się następująco:

David „frozen” Čerňanský
Aurimas „Bymas” Pipiras
Frederik „acoR” Gyldstrand
Christopher „dexter” Nong