Po fatalnym jeżeli chodzi o osiągane wyniki roku 2021 Evil Geniuses postawili na przewietrzenie składu Counter-Strike'a: Global Offensive. W związku z tym pożegnano aż trzech graczy, w tym Michała „MICHA” Müllera, rozpoczynając jednocześnie poszukiwania ich następców.

valde zamieni OG na Evil Geniuses?

Według informacji, do których dotarł Guillaume „neL” Canelo z 1pv, jednym z nowych nabytków amerykańskiej organizacji może zostać Valdemar "valde" Bjørn Vangså. Doświadczony Duńczyk w przeszłości reprezentował barwy m.in. Heroic oraz North, a od dwóch lat związany jest z OG, z którym nadal wiąże go jeszcze dwunastomiesięczna rozmowa. Z tego też powodu obecny pracodawca nie jest zbyt skory, by przedwcześnie rozstać się z valde. Tak więc transfer 26-latka z pewnością będzie trudny do przeprowadzenia, ale nie niemożliwy – tym bardziej że, jak twierdzi neL, obie organizacje rozpoczęły nawet rozmowy na temat całej transakcji. Gdyby jednak nie udało się dojść do porozumienia, EG ma mieć w zanadrzu opcje rezerwowe, niemniej pierwszym wyborem pozostaje właśnie Vangså.

Przypomnijmy, że już wcześniej pojawiły się wiarygodne plotki na temat dwóch innych zawodników, którzy mieliby jeszcze przed startem sezonu 2022 zasilić skład Evil Geniuses. Mieliby to być Jake „Stewie2K” Yip, który dopiero co wylądował na ławce rezerwowych Teamu Liquid, a także Timothy „autimatic” Ta. Ten ostatni od lutego rywalizował na scenie VALORANTA, gdzie związany był z T1, ale teraz wiele wskazuje, iż powróci on do Counter-Strike'a. Pewne jest natomiast, że niezależnie od wszystkiego za wyniki nowego składu odpowiedzialny będzie Damien „maLeK” Marcel. Trener wicemistrzów świata z G2 Esports został wszak już oficjalnie zaprezentowany przez Złych Geniuszy.

Jeżeli powyższe doniesienia potwierdzą się, skład Evil Geniuses będzie wyglądać następująco:

Vincent „⁠Brehze⁠” Cayonte
Tsvetelin „⁠CeRq⁠” Dimitrov
Jake „Stewie2K” Yip
Timothy „autimatic” Ta
Valdemar "valde" Bjørn Vangså
Damien „maLeK” Marcel (trener)