Z każdym kolejnym dniem napływają kolejne informacje dotyczące składów drużyn na siódmy sezon Ultraligi. Do grona zespołów, które oficjalnie zaprezentowały swoje wyjściowe piątki, dziś dołączyło devils.one, które po raz pierwszy do walki o mistrzostwo UL przystąpi jako mieszanka narodowościowa.

Trójka Polaków, Macedończyk oraz Niemiec w składzie DV1

W porównaniu ze składem, który barwy Diabłów reprezentował w poprzedniej odsłonie Ultraligi, doszło do wielu zmian, ale nie na każdej z pozycji. W szeregach DV1 w dalszym ciągu oglądać będziemy Witolda "Diagu" Nypla grającego na pozycji leśnika. To jedyny zawodnik, który zdecydował się znów walczyć pod banderą devils.one. Dla pozostałych graczy będzie to pierwszy raz, kiedy wystąpią w tej drużynie w ramach Ultraligi, a dla większości – również debiut w tych rozgrywkach. Wyjątkiem będzie tu dobrze znany Marcin "bucu" Świech, którego bez zawahania możemy nazwać weteranem UL. W końcu rozegrał on w niej już 109 gier – więcej występów na koncie ma tylko siedmiu innych graczy.

CZYTAJ TEŻ:
Kolejny gracz dawnego GamerLegion dołącza do AGO ROGUE

Pozostała trójka Diabłów ten licznik rozpocznie od zera. Na górnej linii zobaczymy Patryka "PolskiegoFoka" Langera, który co prawda miał już okazję grać jako zawodnik devils.one, jednak tylko w ramach kwalifikacji do Trinity Force Pucharu Polski. Kwalifikacji przegranych, bo we wszystkich czterech rundach DV1 musiało uznawać wyższość rywali i nie wywalczyło miejsca w czołowej ósemce. Duet na dolnej linii będą natomiast stanowić gracze zza granicy – na pozycji prowadzącego zagra pochodzący z Macedonii Nikola "Axelent" Petrusev, natomiast u jego boku występować będzie Georg "Taewang" Kinzel. W przeszłości Niemiec grał na wszystkich trzech alejach, ale w devils.one zadebiutuje jako support. Zespół poprowadzi Piotr "MaruzeL" Matuszewski, a wspierać go będą Michał "vStr0ng3r" Ziółkowski, Michał "Serek" Nowocień oraz Kamil "CHUDY" Chudzik kolejno w rolach asystenta trenera, analityka oraz menedżera drużyny.

Tak prezentuje się skład devils.one na siódmy sezon Ultraligi:

Patryk "PolskiFok" Langer
Witold "Diagu" Nypel
Marcin "bucu" Świech
Nikola "Axelent" Petrusev
Georg "Taewang" Kinzel
Piotr "MaruzeL" Matuszewski