Już w poniedziałek rozpoczyna się trzeci sezon WePlay Academy League. Podczas niego o trzeci z rzędu mistrzowski tytuł powalczy MOUZ NXT, którego członkami są Kamil „siuhy” Szkaradek i Hubert „Szejn” Światły. A to wszystko po raz pierwszy z polskim komentarzem!

Zmagania akademii z polską transmisją

Ogromnie cieszy nas to, że możemy wystartować w 2022 roku z tak świetnym projektem. WePlay Academy League na przełomie dwóch ostatnich sezonów pokazało najwyższy poziom realizacji swoich transmisji, jak i turniejów lanowych. Dlatego też jesteśmy zadowoleni, że to właśnie nam powierzono polską transmisję, podczas której wspólnie obejrzymy mecze na bardzo wysokim poziomie z udziałem naszych dwóch polskich gwiazd, Szejna oraz siuhego – przyznał Michał Gibadło, Head of Production w 3League. To właśnie ta firma, która działała już przy okazji finałów trzeciego sezonu Ligi Streamerów czy też Red Bull Campus Clutch, odpowiedzialna będzie za polską transmisję z rozgrywek dla akademii CS:GO. Tę znaleźć będzie można pod tym adresem.

Przypomnijmy grupy WePlay Academy League Season 3:

Grupa A Grupa B
Astralis Talent BIG. OMEN Academy Eternal Fire Academy FURIA Academy
Fnatic Rising NAVI Junior MOUZ NXT Spirit Academy
Young Ninjas VP.Prodigy

Trzeci sezon WePlay Academy League rozpocznie się 3 stycznia od fazy grupowej, która potrwa do 12 stycznia. Po niej nastąpi zaplanowana na 14-16 stycznia tzw. Gauntlet Stage – w niej wystąpią ekipy, które w swoich grupach zajęły miejsca od drugiego do piątego. Owa ósemka rywalizować będzie o dwa miejsca na lanowych finałach, na które już wcześniej dostaną się dwaj triumfatorzy grupowych zmagań. Finały te rozegrane zostaną 11-13 lutego w Kijowie, a ich łączna pula nagród ponownie wyniesie 100 tysięcy dolarów.