O potencjalnych zmianach w szeregach 00 Nation mówi się już od dawna. Teraz jednak wygląda na to, że są one naprawdę blisko, a sama organizacja ma porzucić w pełni brazylijski kształt, angażując graczy również z innych krajów Ameryki Południowej.

Kadrowe przetasowania w 00 Nation?

Już w grudniu swoje rozstanie z zespołem potwierdził Fernando "⁠fer⁠" Alvarenga, którego zaangażowano w połowie października. Doświadczony zawodnik przyznał przy tym, że sprawy wewnątrz ekipy nie układały się najlepiej. Teraz wygląda zresztą na to, że nie będzie on jedynym, którego przygoda z formacją dobiega końca. Co prawda oficjalnie niczego jeszcze nie zakomunikowano, ale głos niespodziewanie zabrała... teściowa Vito "kNg" Giuseppego, która ujawniła, iż jej zięć również nie będzie członkiem składu w sezonie 2022. Ma to mieć związek z przyjściem Marcelo "coldzery" Davida, o którego przenosinach do 00 Nation plotkowano już w grudniu. Niemniej były reprezentant Complexity Gaming ma nie być jedynym nowym nabytkiem.

Jak twierdzi Roque Marques z serwisu Globo Esporte, formacja zainteresowała się usługami również dwóch zawodników niepochodzących z Brazylii. Jednym z nich jest zaledwie 17-letni Santino "⁠try⁠" Rigal – argentyński snajper związany od blisko dwóch lat z 9z Teamem, wraz z którym triumfował w niedawnym BLAST Rising LATAM 2021. Poza nim możliwe, że do ekipy trafi też o dwa lata starszy Gwatemalczyk, Mario "malbsMd" Samayoa. Ten na profesjonalnej scenie obecny jest już od dłuższego czasu i już w 2019 roku rywalizował pod banderą Infinity w ESL Pro League. Obecnie zaś  jest on członkiem Teamu One i w tych barwach wystąpił na ubiegłorocznym Intel Extreme Masters Cologne.