Zaskakujące wieści dotarły do nas od jednego z wiarygodniejszych portugalskich dziennikarzy. Jak bowiem podaje Rafael "Rafinha" Ferreira, już niedługo polska kolonia w akademii MOUZ może się powiększyć o trzeciego zawodnika znad Wisły.

Trzech Polaków w akademii MOUZ?

Owym zawodnikiem miałby być Miłosz "mhL" Knasiak, którego z potencjalnym wyjazdem na scenę międzynarodową łączy się już od wielu miesięcy. Ba, w tamtym roku pojawiały się nawet doniesienia, że 19-latek ma nawet szansę na angaż w słynnym Fnatic, ostatecznie jednak nie znalazł się w składzie ani pierwszego zespołu, ani też akademii. W efekcie w październiku po ponad rocznej przerwie spowodowanej m.in. maturą powrócił on do składu x-komu AGO, z którym sięgnął potem po awans do ESL Pro League. Co istotne, mhL mimo długiego odpoczynku od regularnej gry nadal prezentował wysoką formę i był jednym ze współautorów udanej końcówki sezonu w ESEA Premier.

Tak więc przejście do MOUZ NXT byłoby dla Knasiaka szansą na to, by postawić kolejny krok w swojej karierze. Gdyby faktycznie do takich przenosin doszło, polski snajper zostałby następcą Ádáma "torzsiego" Torzsása, który prawdopodobnie zasili szeregi głównego zespołu popularnych Myszy. Nie wiadomo natomiast, czy śladem Węgra podążyłby również Jon "JDC" de Castro, który również miał być brany pod uwagę w kontekście awansu do pierwszej drużyny. Tak czy inaczej, ewentualny transfer mhL-a oznaczałby, że w akademii MOUZ występowałoby aż trzech naszych rodaków, bo od wielu miesięcy związani z nią są już Kamil "siuhy" Szkaradek oraz Hubert "szejn" Światły.

Jeżeli powyższe doniesienia potwierdzą się, skład MOUZ NXT będzie wyglądać następująco:

Hubert "szejn" Światły
Kamil "siuhy" Szkaradek
Jon "JDC" de Castro
Dorian "xertioN" Berman
Miłosz "mhL" Knasiak
Dennis "sycrone" Nielsen (trener)