Nie da się ukryć, że dzisiejszy poniedziałek jest niezwykle intensywny jeżeli chodzi o kadrowe ruchy na scenie CS:GO. Dziś bowiem potwierdzono kolejny już znaczący transfer, tym razem dotyczący składu występującego pod banderą FaZe Clanu. Pod skrzydła amerykańskiej organizacji oficjalnie trafił Robin "ropz" Kool i bynajmniej nie ma tutaj mowy o żadnym zaskoczeniu.

ropz następcą olofmeistera

O transferze Estończyka mówiono już od dłuższego czasu i wydawało się, że jego oficjalna prezentacja to tylko kwestia czasu. Co prawda jeszcze kilka tygodni temu w grze o podpis 22-latka miało znajdować się również G2 Esports, aczkolwiek finalnie były gracz MOUZ zdecydował się związać właśnie z FaZe. Niewykluczone, że na jego decyzji zaważyła osoba Finna "karrigana" Andersena, z którym ropz spotkał się już w poprzedniej drużynie. Obaj gracze mieli bardzo cenić sobie wzajemną grę i teraz dzięki przenosinom Koola będą mogli znowu wspólnie zameldować się na serwerze.

Wraz z przyjściem nowego nabytku w zespole zabrakło miejsca dla Olofa "olofmeistera" Kajbjera, który wylądował na ławce rezerwowych. Przypomnijmy, że w czerwcu ubiegłego roku Szwed został nieco z konieczności przywrócony do zespołu po wielu miesiącach spędzonych poza grą. Wcześniej 29-latek przebąkiwał nawet o możliwym zakończeniu kariery, nie można więc wykluczyć, że teraz, gdy FaZe w końcu znalazło jego następcę, faktycznie zdecyduje się on odwiesić myszkę na kołku. Z drugiej strony istnieje też opcja, że były zawodnik Fnatic po prostu będzie kontynuować swoją profesjonalną przygodę w innej organizacji albo nawet w innej grze. Przecież już w kwietniu ubiegłego roku plotkowano, że olofmeister może spróbować swoich sił w VALORANCIE.

W tej sytuacji skład FaZe Clanu prezentuje się następująco:

Håvard „rain” Nygaard
Helvijs „broky” Saukants
Russel „Twistzz” Van Dulken
Finn „karrigan” Andersen
Robin "ropz" Kool
Robert "RobbaN" Dahlström (trener)