STS
Zwyroo, Bursaspor, TCL 2019 Winter
fot. LoLEspor

Zwyroo wraca do Hiszpanii. Polski midlaner nowym graczem Heretics

To jeszcze nie koniec okienka transferowego na scenie League of Legends. Co prawda zdecydowana większość drużyn grających w czołowych światowych ligach zaprezentowała już swoje wyjściowe piątki oraz sztaby szkoleniowe, ale jeśli chodzi o regionalne ligi Europy wciąż jest co nieco do wyjaśnienia. Na przykład w LVP Superliga – tam jeszcze nie znamy wszystkich składów, ale […]

To jeszcze nie koniec okienka transferowego na scenie League of Legends. Co prawda zdecydowana większość drużyn grających w czołowych światowych ligach zaprezentowała już swoje wyjściowe piątki oraz sztaby szkoleniowe, ale jeśli chodzi o regionalne ligi Europy wciąż jest co nieco do wyjaśnienia. Na przykład w LVP Superliga – tam jeszcze nie znamy wszystkich składów, ale wczoraj niejasności rozwiał Team Heretics, który włącza się do walki o mistrzostwo Hiszpanii. O ten cel w barwach Heretics powalczy również nasz rodak, a mianowicie Artur „Zwyroo” Trojan.

Zwyroo znów w hiszpańskiej lidze

Gra na Półwyspie Iberyjskim nie będzie dla polskiego midlanera nowością. Zwyroo w przeszłości reprezentował już barwy takich formacji, jak ASUS ROG Army oraz BCN Squad, a także Cream Real Betis, aczkolwiek w składzie tej ostatniej drużyny zagrał tylko w ramach Iberian Cup. Jeśli chodzi o występy w czołowej hiszpańskiej lidze, to na razie drużyny Trojana nie odnosiły większych sukcesów – ASUS ROG Army zakończyło letni split sezonu 2018 na siódmej lokacie, natomiast BCN półtora roku później z Polakiem w swoich szeregach uplasowało się na ósmej pozycji. W obu tych przypadkach oznaczało to brak kwalifikacji do play-offów i tym samym zerowe szanse na European Masters. Na tych zawodach Zwyroo miał już jednak okazję się pokazać w wiosennej edycji roku 2021 jako gracz Mkers i nawet dotarł do ćwierćfinału.

Teraz jednak zdecydował się na transfer do Hiszpanii i dołączenie do drużyny, dla której będzie to w teorii pierwszy split na najwyższym szczeblu tamtejszych rozgrywek League of Legends. Choć Team Heretics walczył już na hiszpańskim poletku LoL-a w przeszłości, to tylko w drugiej dywizji, aczkolwiek na rok 2019 organizacja połączyła siły z G2 Esports i stanowiła akademię Samurajów w Superliga, występując pod nazwą G2 Heretics. Nadchodząca edycja ligi będzie jednak pierwszą, w której Heretycy będą samodzielnie walczyli o mistrzowski tytuł. Zajęli oni miejsce Cream Realu Betis, który od teraz będzie rywalizował w drugiej hiszpańskiej lidze jako Herbalife Real Betis po połączeniu sił z TOOOLS Esports.

CZYTAJ TEŻ:
AGO ROGUE w komplecie. Blumigan szkoleniowcem akademii Łotrzyków

Wracając jednak do składu Teamu Heretics na nadchodzący sezon LVP Superliga – u boku Zwyroo zobaczymy innych graczy, którzy mieli już okazję wyraźnie zaznaczyć swoją obecność na europejskiej scenie. Wśród nich są między innymi Max „Satorius” Günther, który swego czasu grał nawet w EU LCS, a także Subicz „bluerzor” Dániel grający w europejskich rozgrywkach już od wielu lat i mający na koncie cztery występy na European Masters oraz dwukrotny tytuł mistrza Francji. Oprócz nich barwy Heretyków reprezentować będą też Jakob „Jacksceptra” Kepple oraz Alexandru „whiteinn” Kolozsvari, czyli duet reprezentujący w ostatnim czasie barwy Cream Realu Betis.

Tak prezentuje się kompletny skład Teamu Heretics na LVP Superliga 2022 Spring:

Max „Satorius” Günther
Subicz „bluerzor” Dániel
Artur „Zwyroo” Trojan
Jakob „Jacksceptra” Kepple
Alexandru „whiteinn” Kolozsvari
Tagi: , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Wisła All iN! Games Kraków, Sobol, snatchie

Duże wzmocnienia w Wiśle! Sobol i snatchie w składzie mistrzów Polski

Wczorajsze medialne doniesienia potwierdziły się, a Wisła All iN! Games Kraków doznała dwóch znaczących wzmocnień! Do składu mistrzów Polski w CS:GO d...