To jeszcze nie koniec okienka transferowego na scenie League of Legends. Co prawda zdecydowana większość drużyn grających w czołowych światowych ligach zaprezentowała już swoje wyjściowe piątki oraz sztaby szkoleniowe, ale jeśli chodzi o regionalne ligi Europy wciąż jest co nieco do wyjaśnienia. Na przykład w LVP Superliga – tam jeszcze nie znamy wszystkich składów, ale wczoraj niejasności rozwiał Team Heretics, który włącza się do walki o mistrzostwo Hiszpanii. O ten cel w barwach Heretics powalczy również nasz rodak, a mianowicie Artur "Zwyroo" Trojan.

Zwyroo znów w hiszpańskiej lidze

Gra na Półwyspie Iberyjskim nie będzie dla polskiego midlanera nowością. Zwyroo w przeszłości reprezentował już barwy takich formacji, jak ASUS ROG Army oraz BCN Squad, a także Cream Real Betis, aczkolwiek w składzie tej ostatniej drużyny zagrał tylko w ramach Iberian Cup. Jeśli chodzi o występy w czołowej hiszpańskiej lidze, to na razie drużyny Trojana nie odnosiły większych sukcesów – ASUS ROG Army zakończyło letni split sezonu 2018 na siódmej lokacie, natomiast BCN półtora roku później z Polakiem w swoich szeregach uplasowało się na ósmej pozycji. W obu tych przypadkach oznaczało to brak kwalifikacji do play-offów i tym samym zerowe szanse na European Masters. Na tych zawodach Zwyroo miał już jednak okazję się pokazać w wiosennej edycji roku 2021 jako gracz Mkers i nawet dotarł do ćwierćfinału.

Teraz jednak zdecydował się na transfer do Hiszpanii i dołączenie do drużyny, dla której będzie to w teorii pierwszy split na najwyższym szczeblu tamtejszych rozgrywek League of Legends. Choć Team Heretics walczył już na hiszpańskim poletku LoL-a w przeszłości, to tylko w drugiej dywizji, aczkolwiek na rok 2019 organizacja połączyła siły z G2 Esports i stanowiła akademię Samurajów w Superliga, występując pod nazwą G2 Heretics. Nadchodząca edycja ligi będzie jednak pierwszą, w której Heretycy będą samodzielnie walczyli o mistrzowski tytuł. Zajęli oni miejsce Cream Realu Betis, który od teraz będzie rywalizował w drugiej hiszpańskiej lidze jako Herbalife Real Betis po połączeniu sił z TOOOLS Esports.

CZYTAJ TEŻ:
AGO ROGUE w komplecie. Blumigan szkoleniowcem akademii Łotrzyków

Wracając jednak do składu Teamu Heretics na nadchodzący sezon LVP Superliga – u boku Zwyroo zobaczymy innych graczy, którzy mieli już okazję wyraźnie zaznaczyć swoją obecność na europejskiej scenie. Wśród nich są między innymi Max "Satorius" Günther, który swego czasu grał nawet w EU LCS, a także Subicz "bluerzor" Dániel grający w europejskich rozgrywkach już od wielu lat i mający na koncie cztery występy na European Masters oraz dwukrotny tytuł mistrza Francji. Oprócz nich barwy Heretyków reprezentować będą też Jakob "Jacksceptra" Kepple oraz Alexandru "whiteinn" Kolozsvari, czyli duet reprezentujący w ostatnim czasie barwy Cream Realu Betis.

Tak prezentuje się kompletny skład Teamu Heretics na LVP Superliga 2022 Spring:

Max "Satorius" Günther
Subicz "bluerzor" Dániel
Artur "Zwyroo" Trojan
Jakob "Jacksceptra" Kepple
Alexandru "whiteinn" Kolozsvari