Przez ostatnie pięć dni AGO ROGUE prezentowało po kolei graczy wyjściowej piątki na najbliższy sezon Ultraligi. Po poznaniu zawodników formacji przyszedł czas przedstawić również jej trenera. Tym okazał się być Marcus "Blumigan" Blom, czyli szkoleniowiec, który w przeszłości miał już okazję współpracować z akademią Łotrzyków.

Powrót na stare śmieci

Blumigan swoją przygodę z Rogue rozpoczął na początku 2019 roku. Wtedy zasilił szeregi Rogue Esports Club, gdzie przyszło mu prowadzić zespół, który od razu był uważany za niezwykle silny. Nie ma co się zresztą dziwić, wszak w jego skład wchodzili tacy gracze jak Kacper "Inspired" Słoma, czy Emil "Larssen" Larsson. Ekipa wedle oczekiwań poradziła sobie wyśmienicie podczas pierwszego sezonu Ultraligi, plasując się na najwyższej lokacie sezonu regularnego oraz zwyciężając devils.one w finale play-offów ligi. Niestety na sukcesach w polskich rozgrywkach się zakończyło, bowiem występ na European Masters nie poszedł już po myśli podopiecznych 28-latka. Wówczas Inspired i jego towarzysze nie zdołali wydostać się z grupy C, kończąc rywalizacje na trzecim miejscu w zbiorze.

Szwed po wiosennym splicie rozstał się z akademią, ale nie z organizacją, dołączając do głównej części zespołu. Tam zabawił aż dwa i pół roku jako asystent trenera. Był to dla niego zdecydowanie dobry okres. Wspomagając drużynę na co dzień występującą w League of Legends European Championship Blom może pochwalić się chociażby dwoma brązowymi i jednym srebrnym medalem rozgrywek. Ponadto dwukrotnie wraz z formacją wziął udział w Worldsach.

Na nadchodzący sezon rozgrywek Blumigan ponownie obejmie funkcję głównego trenera akademii Łotrzyków. Dla wielu może wydawać się to krokiem w tył jednak sam szkoleniowiec cieszy się ze swojej decyzji, opisując to na swoim Twitterze. Kto wie, może uda mu się powtórzyć sukces z pierwszego sezonu Ultraligi i ponownie poprowadzi swoich podopiecznych do triumfu w zawodach?

Tak prezentuje się pełny skład AGO ROGUE na siódmy sezon Ultraligi:

Jakub „Sinmivak” Rucki
Jochem „Rabble” van Graafeiland
Ardian "Nite" Spahiu
Damian "Lucker" Konefał
Leon "Leon" Anton
Marcus "Blumigan" Blom