Trzeci sezon WePlay Academy League wczoraj oficjalnie wystartował. Za nami cztery mecze pierwszej serii starć, w których udział wzięły cztery formacje. Niemniej tylko jedna z nich zgarnęła komplet punktów. Czy to samo uda się dziś MOUZ NXT? O tym przekonamy się już wkrótce.

Młody NIP z kompletem punktów

Kolejną edycję rozgrywek zainaugurowały derby Skandynawii pomiędzy akademiami Astralis oraz Ninjas in Pyjamas. Ostatecznie górą byli Szwedzi, którzy dwukrotnie zatriumfowali na Vertigo, aczkolwiek o ile pierwsze starcie było bardzo jednostronne, tak drugie zakończyło się dopiero po trzydziestu rundach. Obie te wygrane to spora zasługa Love'a "phzy'ego" Smidebranta, który niedawno miał okazję przez chwilę występować w pierwszym zespole NIP-u jako tymczasowy zastępca Nicolaia "dev1ce'a" Reedtza. Punkty stracili za to wicemistrzowie poprzedniego sezonu, czyli NAVI Junior. Zespół z Europy Wschodniej co prawda gładko wygrał pierwsze spotkanie, ale podczas drugiego sam został rozgromiony przez BIG. OMEN Academy.

Komplet poniedziałkowych wyników WePlay Academy League:

3 stycznia
17:00 Young Ninjas 16:8 Astralis Talent Vertigo
18:10 Astralis Talent 14:16 Young Ninjas Vertigo
19:20 BIG. OMEN Academy 4:16 NAVI Junior Inferno
20:30 NAVI Junior 5:16 BIG. OMEN Academy Inferno

Debiut mhL-a w MOUZ NXT

Już dziś pierwszy krok na drodze do obrony tytułu spróbuje postawić MOUZ NXT, czyli zespół Kamila „siuhego” Szkaradka, Huberta „szejna” Światłego oraz Miłosza "mhL-a" Knasiaka. Ostatni z nich oficjalnie zasilił szeregi akademii MOUZ dosłownie na kilkadziesiąt minut przed swoim debiutem w barwach Myszy. Już o godzinie 17:00 nowy zespół mhL-a podejmie Turków z Eternal Fire Academy. Kilka godzin później bezpośredni mecz rozegrają też FURIA Academy i VP.Prodigy, które fatalnie wypadły w poprzednim sezonie ligi.

CZYTAJ TEŻ:
Akademia MOUZ jeszcze bardziej polska – mhL dołącza do szejna i siuhego!

Wtorkowy harmonogram WePlay Academy League:

4 stycznia
17:00 Eternal Fire Academy vs MOUZ NXT BO1
18:10 MOUZ NXT vs Eternal Fire Academy BO1
19:20 VP.Prodigy vs FURIA Academy BO1
20:30 FURIA Academy vs VP.Prodigy BO1

Wszystkie mecze WePlay Academy League Season 3 wraz z polskim komentarzem obejrzeć będzie można pod tym adresem. Same rozgrywki, których łączna pula nagród wyniesie 100 tysięcy dolarów, potrwają do 17 lutego i zwieńczone zostaną lanowymi finałami w Kijowie.