Wczoraj serwis HLTV rozpoczął publikację kolejnych nazwisk ze stworzonej przez siebie listy 20 graczy CS:GO, którzy w roku 2021 zaprezentowali się najlepiej. Tak więc dziś przyszedł czas na miejsce dziewiętnaste, a na niej znalazł się pierwszy w zestawieniu przedstawiciel Ameryki Północnej, Jonathan "⁠EliGE⁠" Jablonowski.

EliGE znowu wyróżniony przez HLTV

Dla Amerykanina jest to piąty rok z rzędu, gdy HLTV umieszcza go w rankingu dwudziestu najlepszych zawodników świata. Dotychczas najwyższa pozycja, którą udało się zająć reprezentantowi Teamu Liquid, to czwarta lokata w roku 2019. Tym razem jednak został on ujęty aż piętnaście szczebli niżej i trudno się dziwić, bo jego zespół ma za sobą przeciętny rok. Co prawda w najmniejszym stopniu można za to obwiniać 24-latka, niemniej nie zmienia to faktu, że słaba postawa ekipy przełożyła się na niewiele szans, by EliGE mógł rozwinąć skrzydła. A przecież Intel Extreme Masters Katowice 2021 czy też ESL Pro League Season 14 pokazały, że gdy doświadczony gracz dostanie odpowiednią przestrzeń, to jest w stanie rywalizować z najlepszymi jak równy z równym. Zresztą, nie bez powodu za swój występ na dwóch wspomnianych turniejach otrzymał tytuł EVP, pomagając Liquid dotrzeć na katowickim IEM-ie aż do półfinału.

W związku z otrzymanym wyróżnieniem Jablonowski został zapytany przez dziennikarzy HLTV o zawodnika, którego w najbliższym czasie warto będzie mieć na oku. Finalnie jego wybór padł na anonimowego dla europejskich kibiców Marshalla "⁠Minusa⁠" Sedowicza. Nic jednak dziwnego, że jego nazwisko niewiele mówi, bo 18-letni Amerykanin dotychczas rywalizował głównie w ESEA Premier, ale jeżeli wierzyć EliGE'owi, posiada on spory potencjał. – W Ameryce Północnej nie mamy zbyt wielu snajperów, a on odnosił już sukcesy w dywizji Premier. Dlatego też ciekawi mnie, jak dobrze będzie on sobie radzić w przyszłości na wyższym poziomie – przyznał gracz Liquid.

Lista zaprezentowanych do tej pory graczy top 20 wg HLTV wygląda tak:

# Zawodnik Drużyna
19. Jonathan "⁠EliGE⁠" Jablonowski Team Liquid
20. Helvijs "broky" Saukants FaZe Clan

Zdobywcę pierwszego miejsca i tytułu najlepszego zawodnika 2021 roku poznamy już 22 stycznia.