MOUZ NXT udanie rozpoczęło swoją przygodę z trzecim sezonem WePlay Academy League. Ekipa trzech naszych rodaków dwukrotnie rozprawiła się z Eternal Fire Academy i tym samym postawiła pierwszy krok na drodze do obrony mistrzowskiego tytułu.

mhL debiutuje z przytupem

Podczas starcia z Turkami swój oficjalny debiut w barwach akademii Myszy zaliczył pozyskany z x-komu AGO Miłosz "mhL" Knasiak. I cóż, nastoletni snajper udanie przywitał się z kibicami niemieckiej organizacji i w piętnastej rundzie starcia na Inferno ustrzelił ace'a na bombsicie B. MOUZ NXT wygrało tamten mecz 16:9, a około godzinę później ponownie mogło świętować, bo na Mirage'u również było górą, tym razem wynikiem 16:12. Ostatecznie mhL dzień zakończył z imponującym ratingiem 1,42. Nieco słabiej pod tym względem wypadli natomiast dwaj jego rodacy – wynik Huberta „szejna” Światłego to 0,98, zaś Kamila „siuhego” Szkaradka 0,88. Komplet punktów zgarnęło również VP.Prodigy. Gracze z Europy Wschodniej dwukrotnie okazali się lepsi od FURII Academy, niemniej szczególnie na Mirage'u sięgnięcie po zwycięstwo nie przyszło im wcale łatwo.

Komplet wtorkowych wyników WePlay Academy League:

4 stycznia
17:00 Eternal Fire Academy 9:16 MOUZ NXT Inferno
18:10 MOUZ NXT 16:12 Eternal Fire Academy Mirage
19:20 VP.Prodigy 16:9 FURIA Academy Overpass
20:30 FURIA Academy 14:16 VP.Prodigy Mirage

Akademia Fnatic wchodzi do gry

Dziś wracamy do grupy A, gdzie po raz pierwszy w tym sezonie zaprezentuje się Fnatic Rising. Podopieczni brytyjskiej organizacji staną naprzeciwko Young Ninjas, którzy przedwczoraj dwukrotnie rozprawili się z Astralis Talent. A skoro już o Duńczykach mowa, to warto nadmienić, że i oni pojawią się w środę na serwerze i powalczą o pierwsze punkty. Łatwo im jednak nie będzie, bo ich rywalem będzie NAVI Junior. Co prawda przedstawiciele regionu CIS między poprzednią i obecną edycją rozgrywek doznali wielu znaczących osłabień, ale mimo to byli w stanie urwać punkty BIG. OMEN Academy.

Środowy harmonogram WePlay Academy League:

5 stycznia
17:00 Fnatic Rising vs Young Ninjas BO1
18:10 Young Ninjas vs Fnatic Rising BO1
19:20 NAVI Junior vs Astralis Talent BO1
20:30 Astralis Talent vs NAVI Junior BO1

Wszystkie mecze WePlay Academy League Season 3 wraz z polskim komentarzem obejrzeć będzie można pod tym adresem. Same rozgrywki, których łączna pula nagród wyniesie 100 tysięcy dolarów, potrwają do 17 lutego i zwieńczone zostaną lanowymi finałami w Kijowie.