O Robinie "ropzie" Koolu było niedawno głośno z uwagi na jego transfer do FaZe Clanu. Niemniej miniony rok Estończyk spędził jeszcze w szeregach MOUZ i spisał się na tyle dobrze, że serwis HLTV umieścił go na osiemnastym miejscu przygotowanej przez siebie listy 20 najlepszych graczy CS:GO w sezonie 2021.

ropz wyróżniony mimo słabego roku MOUZ

Kool po raz czwarty z rzędu został w ten sposób wyróżniony przez HLTV, niemniej tym razem znalazł się w rankingu o wiele niżej niż w roku 2020 i 2019, gdy finiszował w czołowej dziesiątce. Ale niższa ocena nie dziwi, bo jego zespół nie ma za sobą udanego okresu. Popularne Myszy co prawda wygrały Flashpoint Season 3, ale tak naprawdę był to tylko pojedynczy przebłysk. Przebłysk, którego współautorem w dużej mierze był właśnie ropz, bo znalazł się on w gronie EVP wspomnianej imprezy. Zresztą 22-latek pod względem indywidualnym nadal zaliczał się do światowej czołówki. Wystarczy wspomnieć, że wypracowana przez niego średnia 0,77 fragów na rundę to czwarty wynik w poprzednim roku. Ponadto 19,9% rozegranych przez estońskiego strzelca rund kończyło się zdobyciem przez niego co najmniej dwóch eliminacji i lepiej pod tym względem wypadły również tylko trzy osoby.

Tak jak wcześniej broky i EliGE, tak również teraz ropz zapytany został o zawodnika, który jego zdaniem może w najbliższym czasie wypłynąć na szerokie wody. Ostatecznie wskazał on na Ádáma "torzsiego" Torzsása, który od maja związany był z MOUZ NXT, a niedawno został przez niemiecką organizację włączony do jej głównego składu CS:GO. – Sądzę, że torzsi idealnie pasuje do miana gracza tego typu. Już od jakiegoś czasu pokazywał on swój talent i teraz wreszcie otrzymał swoją szansę. Praca, którą wykonali on i jego zespół, była spektakularna, nie było miło widzieć "-MOUZ +MOUZ NXT" – przyznał Kool.

Lista zaprezentowanych do tej pory graczy top 20 wg HLTV wygląda tak:

# Zawodnik Drużyna
18. Robin "ropz" Kool MOUZ
19. Jonathan "⁠EliGE⁠" Jablonowski Team Liquid
20. Helvijs "broky" Saukants FaZe Clan

Zdobywcę pierwszego miejsca i tytułu najlepszego zawodnika 2021 roku poznamy już 22 stycznia.