Przedwczoraj MOUZ NXT wygrało oba mecze w ramach inauguracyjnej serii WePlay Academy League Season 3. Czy dziś ekipa trzech naszych rodaków powtórzy swój wyczyn? Cóż, szanse na to wydają się naprawdę spore.

Dwa podziały punktów w grupie A

Wcześniej jednak przyjrzyjmy się temu, co działo się wczoraj. Bo to właśnie wczoraj doszło do dwóch podziałów punktów. Najpierw naprzeciwko siebie stanęły Young Ninjas oraz Fnatic Rising. Pierwszy mecz, który odbył się na Overpassie, padł łupem Szwedów, ale kilkadziesiąt minut później na Vertigo to międzynarodowy skład miał powody do świętowania. Co ciekawe, mapę będącą placem budowy drapacza chmur oglądaliśmy w środę jeszcze dwukrotnie. W obu wypadkach pojawili się na niej reprezentanci NAVI Junior i Astralis Talent, które rozegrały dwa naprawdę wyrównane spotkania. Podopieczni Martina "trace'a" Heldta za pierwszym podejściem musieli uznać wyższość oponentów z Europy Wschodniej, ale potem odpłacili im pięknym za nadobne. Tak czy inaczej, w grupie A nie ma już drużyny, która nie poznałaby smaku porażki.

Komplet środowy wyników WePlay Academy League:

5 stycznia
17:00 Fnatic Rising 11:16 Young Ninjas Overpass
18:10 Young Ninjas 3:16 Fnatic Rising Vertigo
19:20 NAVI Junior 16:12 Astralis Talent Vertigo
20:30 Astralis Talent 16:13 NAVI Junior Vertigo

szejn, siuhy i mhL znowu w akcji

Dziś przedłużyć swoją zwycięską passę spróbują gracze VP.Prodigy, którzy ostatnio dwukrotnie ograli FURIĘ Academy. Niemniej łatwo im nie będzie, bo na ich drodze stanie debiutujące w rozgrywkach spod szyldu WePlay Spirit Academy, w którego składzie znajduje się doświadczony Dmitriy "S0tF1k" Forostyanko, uczestnik dwóch Majorów. Kilka godzin później na serwerze zamelduje się też MOUZ NXT. Zespół Huberta „szejna” Światłego, Kamila „siuhego” Szkaradka i Miłosza „mhL-a” Knasiaka podejmie wspomnianych już Brazylijczyków z FURII i z pewnością będzie uważany za niekwestionowanego faworyta. Tym bardziej że ekipa z Kraju Kawy ponownie wydaje się być głównym kandydatem do finiszu na mało zaszczytnym ostatnim miejscu, tak jak to miało już miejsce w sezonie pierwszym i drugim.

Czwartkowy harmonogram WePlay Academy League:

6 stycznia
17:00 Spirit Academy vs VP.Prodigy BO1
18:10 VP.Prodigy vs Spirit Academy BO1
19:20 MOUZ NXT vs FURIA Academy BO1
20:30 FURIA Academy vs MOUZ NXT BO1

Wszystkie mecze WePlay Academy League Season 3 wraz z polskim komentarzem obejrzeć będzie można pod tym adresem. Same rozgrywki, których łączna pula nagród wyniesie 100 tysięcy dolarów, potrwają do 17 lutego i zwieńczone zostaną lanowymi finałami w Kijowie.