We wrześniu ubiegłego roku NOM eSports zaprezentowało swój skład VALORANTA, w którym znalazło się miejsce dla trzech naszych rodaków. Zespół ten ostatecznie nie spełnił jednak pokładanych w nim oczekiwań, wobec czego jeszcze przed startem sezonu 2022 rozpoczęto testy nowych zawodników.

Polak odszedł, Polak przyszedł

W ich efekcie do ekipy dołączył Kamil "baddyG" Graniczka, dla którego będzie to szansa na ponowną regularną grę. Wszak poprzedni zespół 20-latka, HEET, rozpadł się jeszcze w połowie listopada. Co ciekawe, Polak w nowej drużynie spotka aż dwóch swoich starych znajomych z czasów Ballisty Esports, tj. Michała "BULDA" Sokala oraz Daniela "yaotziNa" Roczniaka. W katowickiej organizacji występował również Mateusz "Morfan" Świętochowski, który znalazł się w ogłoszonym we wrześniu zespole. Niemniej już półtora miesiąca później potwierdził on, iż opuszcza ekipę. – Już po różnych testach w europejskich drużynach odczuwałem, że nie mogę przekazać tyle wiedzy/innych rzeczy tak szybko, jakbym chciał. Nie jest to problem z moim językiem angielskim. Jeśli chodzi o ten aspekt, to obecnie skończyłem licencjat w tym języku, także raczej chodzi o fakt, jak komunikują się zawodnicy z teamu i jak adaptują się do gry – przyznał wówczas.

Co ciekawe, baddyG to nie jedyny nowy nabytek NOX. Poza naszym rodakiem formacja z Izraela zaangażowała również Erdema "toronto" Soğukpınara. 20-letni Turek wcześniej przez rok stanowił o sile czołowego przedstawiciela nadbosforskiej sceny, Oxygen Esports, z którym jednak bezskutecznie ubiegał się o awans na kontynentalny szczebel VALORANT Champions Tour. Ostatecznie więc pod koniec października 2021 Soğukpınar wylądował na ławce rezerwowych. Ratunkiem dla niego okazało się dopiero NOX, które nieco ponad dwa miesiące później ściągnęło go do siebie, by zastąpił Emila "SemberNa" Semba, który odszedł w podobnym do Morfana okresie.

W tej sytuacji skład NOM eSports prezentuje się następująco:

Michał "BULD" Sokal
Yarin "Xivi" Gartzi
Bence "hussaR" Huszár
Kamil "baddyG" Graniczka
Erdem "toronto" Soğukpınar
Daniel "yaotziN" Roczniak (trener)