Kolejne dwa mecze i kolejne dwa zwycięstwa! Akademia MOUZ  na razie suchą stopą przeszła przez grupowe mecze WePlay Academy League Season 3 i jest na najlepszej drodze, by zapewnić sobie awans na lanowe finały w Kijowie.

Polacy znowu górą

Tym razem zespół trzech naszych rodaków pozostawił w pokonanym polu FURIĘ Academy, chociaż poszło mu to zdecydowanie trudniej, niż można się było tego spodziewać. Podczas pierwszego starcia Brazylijczycy stawili młodym Myszom czynny opór, ale m.in. dzięki bardzo dobrej postawie Huberta "szejna" Światłego ostatecznie ulegli 12:16. Z kolei drugie starcie to już koncert Miłosza "mhL-a" Knasiaka, który poprowadził swój zespół do gładkiego triumfu 16:5. Kilka godzin wcześniej do podziału punktów doszło podczas derbów regionu CIS. Najpierw górą było debiutujące w rozgrywkach spod szyldu WePlay Spirit Academy, ale tylko po to, by w kolejnym meczu uznać wyższość VP.Prodigy. Co ciekawe, wszystkie cztery czwartkowe pojedynki rozegrane zostały dokładnie na tej samej mapie, czyli Mirage'u.

Komplet czwartkowych wyników WePlay Academy League:

6 stycznia
17:00 Spirit Academy 16:10 VP.Prodigy Mirage
18:10 VP.Prodigy 16:12 Spirit Academy Mirage
19:20 MOUZ NXT 16:12 FURIA Academy Mirage
20:30 FURIA Academy 5:16 MOUZ NXT Mirage

Ninjas pauzują. Czy NAVI to wykorzysta?

Teraz przed MOUZ NXT dzień przerwy, bo do gry powrócą zespoły z grupy A. Ale nie wszystkie – pauzować będą przewodzący zbiorowi Young Ninjas. A to otwiera szansę przed graczami NAVI Junior, który będą mogli przegonić Szwedów. Niemniej, aby tak się stało, wicemistrzowie poprzedniego sezonu będą musieli poradzić sobie z Fnatic Rising, a to raczej nie będzie należeć do zadań łatwych. Odbić się od dna spróbuje za to Astralis Talent. Duńska piątka wygrała zaledwie jedno z czterech rozegranych przez siebie spotkań i rozpaczliwie potrzebuje punktów, jeżeli nie chce skończyć na ostatnim miejscu w tabeli. Problem w tym, że rywalami Skandynawów będą zawodnicy BIG. OMEN Academy, którzy już przy okazji starcia z NAVI pokazali, że mogą zagrozić wszystkim.

Piątkowy harmonogram WePlay Academy League:

7 stycznia
17:00 Astralis Talent vs BIG. OMEN Academy BO1
18:10 BIG. OMEN Academy vs Astralis Talent BO1
19:20 Fnatic Rising vs NAVI Junior BO1
20:30 NAVI Junior vs Fnatic Rising BO1

Wszystkie mecze WePlay Academy League Season 3 wraz z polskim komentarzem obejrzeć będzie można pod tym adresem. Same rozgrywki, których łączna pula nagród wyniesie 100 tysięcy dolarów, potrwają do 17 lutego i zwieńczone zostaną lanowymi finałami w Kijowie.