Apeks w końcu skompletowało nowy skład. Po transferach Joakima "⁠jkaema⁠" Myrbostada i Hugo "⁠chawzyyy'ego⁠" Günthera przyszła pora na obsadzenie ostatniego fotela. Ten, co ciekawe, zajmie zawodnik, który jako jedyny pochodzi nie ze Skandynawii, a ze Słowacji. Wybór zespołu padł bowiem na Martina "⁠STYKO⁠" Styka.

Słowak w skandynawskim zespole

Pomimo tego, że mam wokół siebie wielu znanych i sprawdzonych już graczy, najbardziej podekscytowany jestem współpracą z młodym chawzyyym. To talent, z którym chcę pracować i pomóc mu w staniu się gwiazdą. I to po części to, co wniosę do tego zespołu. Porady, doświadczenie i ogólne nastawienie to wszystko, czym mogę wspomóc drużynę. Teraz musimy sprawić, by to wszystko zadziałało i byśmy jako zespół stale rozwijali się, by móc rzucić wyzwanie wyżej notowanym ekipom – przyznał 25-latek. – Największym celem tego zespołu jest awans na Majora. Nigdy jeszcze nie mieliśmy tak dobrego składu i wiemy, że stać nas na więcej niż do tej pory – stwierdził z kolei Head of Esports organizacji, Anders Kjær.

STYKO może pochwalić się ogromnym doświadczeniem. To gromadził przez lata występów w takich organizacjach, jak HellRaisers, mousesports, Cloud9 czy też GODSENT. Na swoim koncie ma udział w trzech Majorach, a także medale takich imprez, jak StarLadder i-League Season 4, ESL One Belo Horizonte 2018 czy też Intel Extreme Masters Sydney 2018. Jego poprzednim pracodawcą było FPX, pod którego banderą Słowak występował przez ostatni rok. On i jego dotychczasowi koledzy nie osiągnęli jednak większych sukcesów i jeszcze w listopadzie włodarze z Chin podjęli decyzję o przesunięciu całego składu CS:GO na ławkę rezerwowych. Od tego czasu Styk pozostawał nieaktywny i do gry powraca dopiero teraz.

W tej sytuacji skład Apeks prezentuje się następująco:

Asger "⁠AcilioN⁠" Larsen
Tim "⁠nawwk⁠" Jonasson
Joakim "⁠jkaem⁠" Myrbostad
Hugo "⁠chawzyyy⁠" Günther
Martin "⁠STYKO⁠" Styk
Pål "⁠Polly⁠" Kammen (trener)