Faza grupowa trzeciego sezonu WePlay Academy League powoli zmierza ku końcowi. Tym cenniejszy jest więc każdy zdobyty punkt – a tych na konto Spirit Academy i Eternal Fire Academy wpadło wczoraj sporo, bo aż po sześć!

Słaby finisz FURII, Eternal Fire w górę

Jako pierwsi powody do radości mieli gracze z Europy Wschodniej, którzy bez większych problemów dwukrotnie rozprawili się z FURIĄ Academy. Dzięki temu nadal liczą się oni w grze o pierwsze miejsce w grupie B. Z kolei Brazylijczycy niezależnie od wszystkiego finiszować będą na ostatnim miejscu, gdyż mają za sobą wszystkie zaplanowane mecze. Od dna odbili się z kolei Turcy z Eternal Fire Academy, którzy okazali się lepsi od akademii Virtus.pro. Szczególnie Mirage był pod tym względem niejednoznaczny, bo po pierwszej połowie to VP.Prodigy przewodziło i dopiero udany zryw w obronie pozwolił graczom znad Bosforu dołożyć do swojego dorobku kolejne zwycięstwo i tym samym wyprzedzić młodych Virtusów.

Komplet poniedziałkowych wyników WePlay Academy League:

10 stycznia
17:00 FURIA Academy 9:16 Spirit Academy Mirage
18:10 Spirit Academy 16:8 FURIA Academy Vertigo
19:20 VP.Prodigy 8:16 Eternal Fire Academy Vertigo
20:30 Eternal Fire Academy 16:12 VP.Prodigy Mirage

Sytuacja w grupie A wciąż niepewna

A my tymczasem przechodzimy do grupy A, gdzie przed nami ostatnie już spotkania. Szczególnie ciekawie zapowiada się tutaj pojedynek pomiędzy BIG. OMEN Academy a Fnatic Academy. Niemiecki zespół walczyć będzie przecież o to, by pozostać na fotelu lidera i już teraz zapewnić sobie awans na lanowe finały w Kijowie. Z kolei podopieczni brytyjskiej organizacji podejmą ostatnią rozpaczliwą próbę opuszczenia ostatniego miejsca. Nieco ponad dwie godziny później czeka nas również spotkanie NAVI Junior z Young Ninjas. Dla Szwedów będzie to okazja, by przegonić swoich rywali, ale i ci mają o co walczyć. Wszak w przypadku ewentualnego potknięcia BIG wciąż będą mieć szansę na to, by wskoczyć na sam szczyt zbioru.

Wtorkowy harmonogram WePlay Academy League:

11 stycznia
17:00 Fnatic Rising vs BIG. OMEN Academy BO1
18:10 BIG. OMEN Academy vs Fnatic Rising BO1
19:20 NAVI Junior vs Young Ninjas BO1
20:30 Young Ninjas vs NAVI Junior BO1

Wszystkie mecze WePlay Academy League Season 3 wraz z polskim komentarzem obejrzeć będzie można pod tym adresem. Same rozgrywki, których łączna pula nagród wyniesie 100 tysięcy dolarów, potrwają do 17 lutego i zwieńczone zostaną lanowymi finałami w Kijowie.