Dla polskiej organizacji udział w Elisa Invitational Winter 2021 będzie pierwszym oficjalnym sprawdzianem w nowym roku. Drużyna wystąpi w składzie już bez Miłosza "mhLa" Knasiaka, który opuścił "Jastrzębie" na rzecz akademii MOUZ. x-kom AGO jest jedną z dziewięciu zaproszonych ekip do turnieju.

Sprawdzian dla x-kom AGO

Zmagania zostaną rozegrane online w systemie szwajcarskim w dniach od 17 stycznia do 10 lutego. Najlepsza ósemka trafi do play-offów, po których cztery zwycięskie zespoły pojadą na finały lanowe. Przed AGO jednak trudny orzech do zgryzienia, gdyż w rywalizacji wezmą udział takie organizacje jak Dignitas, ECSTATIC, Eternal Fire, Entropiq czy Sprout. Pierwsze spotkanie Polacy rozegrają już w najbliższy poniedziałek, czyli 17 stycznia. Wszystkie mecze zostaną rozegrane w formacie BO3. Na ten moment organizatorzy nie podali szczegółowego terminarza spotkań.

[embed]https://twitter.com/ElisaEsports/status/1480841938425335812[/embed]

Finały offline odbędą się w fińskiej miejscowości Tampere. Oprócz zakwalifikowanych ekip organizatorzy zaproszą cztery inne drużyny. Lan wystartuje 3 marca 2022 roku, a łączna pula nagród wynosi 100 tysięcy dolarów.

Lista drużyn biorących udział w Elisa Invitational Winter 2021 Main Swiss Stage:

x-kom AGO Dignitas Entropiq Eternal Fire
HAVU Gaming LookingForOrg Sprout Team BLINK
Savage 777 Esports Team Finest Lynn Vision Gaming
Fnatic Rising AGF Esport ENTERPRISE esports ECSTATIC