STS
fot. ESL/Adam Łakomy

Pierwsza Gala ESL Mistrzostw Polski za nami, Goofy wybrany graczem sezonu

We wtorkowy wieczór w Katowicach odbyła się pierwsza Gala ESL Mistrzostw Polski. Na miejscu pojawiło się wielu znakomitych gości związanych z polską sceną esportową, a wszystko po to, by poznać laureatów m.in. trwającego od kilku tygodni głosowania. Wisła All iN! zgarnia cztery statuetki Co raczej nikogo nie dziwi, najwięcej nagród zgarnęła Wisła All iN! Games […]

We wtorkowy wieczór w Katowicach odbyła się pierwsza Gala ESL Mistrzostw Polski. Na miejscu pojawiło się wielu znakomitych gości związanych z polską sceną esportową, a wszystko po to, by poznać laureatów m.in. trwającego od kilku tygodni głosowania.

Wisła All iN! zgarnia cztery statuetki

Co raczej nikogo nie dziwi, najwięcej nagród zgarnęła Wisła All iN! Games Kraków, czyli triumfator jesiennej odsłony ESL MP. Mistrzowie Polski zostali wszak wybrani organizacją roku, ale na tym nie koniec, bo statuetki zgarnęli również reprezentanci Białej Gwiazdy. Mariusz „Loord” Cybulski otrzymał tytuł trenera, zaś Krzysztof „Goofy” Górski zgarnął aż dwa wyróżnienia – został on zarówno MVP finałów, jak i graczem całego sezonu. – Cieszę się bardzo i dziękuję wszystkim, którzy oddali głosy. To niesamowite uczucie – przyznał ze sceny 21-latek, który w ramach nagrody zgarnął ufundowany przez jednego ze sponsorów komputer gamingowy o wartości 20 tysięcy złotych.

Swój moment chwały mieli też dwaj wicemistrzowie jesieni. Odkryciem ostatniej edycji rozgrywek wybrano Sebastiana „fr3nda” Kuśmierza, czyli snajpera HONORIS, podczas gdy Kamil „reiko” Cegiełko zapracował sobie na tytuł najskuteczniejszego gracza całych mistrzostw. Co ciekawe, nagrodę otrzymał także zawodnik, który w ogóle nie wystąpił na jesiennych lanowych finałach w Katowicach. Mowa tutaj o Mateuszu „m4tthim” Szambelanie z Ungentium, któremu niespodziewanie przypadła w udziale statuetka dla najlepszego strzelca wyborowego.

Laureaci Gali ESL Mistrzostw Polski:

  • Gracz sezonu: Krzysztof „Goofy” Górski (Wisła All iN!)
  • Odkrycie sezonu: Sebastian „fr3nd” Kuśmierz (HONORIS)
  • Organizacja roku: Wisła All iN! Games Kraków
  • Trener roku: Mariusz „Loord” Cybulski (Wisła All iN!)
  • Snajper sezonu: Mateusz „m4tthi” Szambelan (Ungentium)
  • MVP finałów: Krzysztof „Goofy” Górski (Wisła All iN!)
  • Najskuteczniejszy zawodnik: Kamil „reiko” Cegiełko (HONORIS)

Teraz pozostaje nam czekać na nadejście ESL Mistrzostw Polski 2022, które rozegrane zostaną w ramach dwóch sezonów. Co ciekawe, tegoroczna odsłona rywalizacji przyniesie nam rozszerzenie listy uczestników do dwunastu drużyn, które będą mierzyć się ze sobą w ramach zupełnie nowego formatu. A walczyć będzie o co, bo organizatorzy przewidzieli na każdą z edycji 100 tysięcy złotych, które znajdzie się w łącznej puli nagród. Ponadto do zdobycia będą też miejsca w ESL Pro League Conference oraz Intel Extreme Masters Katowice 2023.

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Call of Duty w kooperacji z Atakiem Tytanów. Nowy zestaw do kupienia

Na oficjalnym profilu Call of Duty na Twitterze pojawiła się informacja o współpracy z popularną serią mangi oraz anime pod tytułem Atak Tytanów. W sk...