STS
fot. Riot Games

Znamy szczegóły patcha 12.2. Oberwie m.in. Tahm Kench na topie i Talon w dżungli

Wczoraj informowaliśmy o wstępnych planach Riot Games na patch 12.2 League of Legends, a dziś wiemy już, jakie dokładnie poprawki zamierza nanieść amerykańskie studio w swojej sztandarowej produkcji. Co prawda w przypadku żadnej z wymienionej postaci ani przedmiotu nie można mówić o litanii, jaką Riot zaserwował Jannie i jej graczom, ale nie znaczy to, że […]

Wczoraj informowaliśmy o wstępnych planach Riot Games na patch 12.2 League of Legends, a dziś wiemy już, jakie dokładnie poprawki zamierza nanieść amerykańskie studio w swojej sztandarowej produkcji. Co prawda w przypadku żadnej z wymienionej postaci ani przedmiotu nie można mówić o litanii, jaką Riot zaserwował Jannie i jej graczom, ale nie znaczy to, że wszystkie pozostałe modyfikacje są kosmetyczne. Mało tego, jak się okazało, wstępna lista nie była wystarczająca i twórcy LoL-a zdecydowali się dodać jeszcze jedną pozycję.

Bohaterowie

Na wspomnianej pozycji znalazła się Samira, która w patchu 12.2 doczeka się pewnych wzmocnień w kwestii jej umiejętności ostatecznej. Każdy z pocisków będzie zadawał o dokładnie pięć punktów obrażeń więcej niż dotychczas. W kwestii pozostałych wzmocnień warto odnotować chociażby Veigara, którego Złowrogie Uderzenie (Q) będzie odnawiało się szybciej, a do tego zapewni więcej ładunków umiejętności biernej po zabiciu większych potworów i stworów. Drobnych zmian doczekali się też bracia wiatru – zarówno w przypadku Yone, jak i Yasuo podbito nieco skalowanie ich pierwszych umiejętności z obrażeniami od ataku.

Jeśli natomiast chodzi o osłabienia, tu pozycji jest nieco mniej, ale nie są mniej ważne. Ot, na przykład taki Talon – w ostatnim patchu minionego roku otrzymał on nerfa w kwestii używania jego Rozpruwania (W) w dżungli. Wygląda na to, że zmiany te okazały się niewystarczające, bo Riot po raz kolejny uderzył w premię do obrażeń przy zaatakowaniu stworów, tym razem praktycznie zrównując ją ze standardową wartością (ze 130% do zaledwie 105%). Słabiej będzie prezentowała się też Qiyana. Nie dość, że jej zdrowie będzie odnawiało się wolniej, to efekt Zarośli umiejętności Gniew Żywiołów (Q) będzie wygasał wcześniej.

Warto też mieć na uwadze zmiany w Tahm Kenchu, który choć nie trafił ani na listę nerfów ani buffów, to gołym okiem widać, że te zmiany mają na celu osłabić jego pozycję na górnej alei i wzmocnić w roli wspierającego. Jego szare zdrowie będzie znacznie mniej znaczące, jeśli w okolicy nie będzie co najmniej dwóch rywali. W zamian za to wzmocniono tarczę jego Pożarcia (R) oraz spowolnienie po Smagnięciu Językiem (Q). Na koniec przypominamy o wielkich zmianach w Jannie, o których więcej przeczytacie w poniższym artykule.

CZYTAJ TEŻ:
Jannę czekają wielkie zmiany. Co jeszcze planuje Riot na patch 12.2?

Inne zmiany

Mówiąc o sporych zmianach nie można przejść obojętnie wobec Zmory Licza. Temu itemowi zostanie dodane przyspieszenie umiejętności, nastąpi zmiana przeliczników Czaroostrza bardziej w kierunku mocy umiejętności zamiast obrażeń od ataku oraz zostanie skrócony czas odnowienia. Nieco mniejsze modyfikacje otrzyma drugi z zapowiadanych przedmiotów, czyli Kryształowy Kostur Rylai – będzie on tańszy oraz zapewni więcej zdrowia, ale w zamian za to uszczuplona zostanie premia do AP.

Kolejne zmiany czekają też na Zabójcze Tempo. Od kiedy działalność tej runy została całkowicie zmodyfikowana w przedsezonie, Riot wciąż stara się znaleźć złoty środek. Tym razem postanowił wprowadzić zmienne wartości w zależności od poziomu zamiast stałych jak dotąd. Podobnie sprawa ma się z Duszami obu nowych Smoczyc, które zostaną osłabione, aczkolwiek modyfikacje dotkną też Chemtechowy Rift.

Tak prezentuje się kompletna lista planowanych zmian na patch 12.2:

Tagi: , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

PUBG już w modelu free to play! Aktualizacja 15.2 pojawiła się na serwerach

Przez ostatnie kilkadziesiąt godzin fani PUBG: Battlegrounds musieli uzbroić się w cierpliwość, gdyż z powodu prac konserwacyjnych nie mogli oni bawić...