Wczoraj zapadły ostatecznie rozstrzygnięcia w grupie A, co oznacza, że poznaliśmy pierwszy zespół, który awansował na lanowe finały WePlay Academy League. W Kijowie o mistrzostwo trzeciego sezonu rozgrywek na pewno zawalczą gracze BIG. OMEN Academy.

BIG już z biletem na Ukrainę

Co ciekawe, niemiecki skład po swoim wczorajszym dwumeczu wcale nie był pewny wyjazdu na Ukrainę. Wszystko dlatego, że akademia BIG niespodziewanie uległa Fnatic Rising, przegrywając 17:19 na Inferno i 12:16 na Vertigo. To potknięcie naszych zachodnich sąsiadów mogło wykorzystać NAVI Junior, ale warunkiem był komplet punktów zdobyty w starciu z Young Ninjas. Problem w tym, że zawodnicy z Europy Wschodniej nie tylko nie zgarnęli kompletu, ale w ogóle nie powiększyli swojego dotychczasowego dorobku. Zamiast tego to Szwedzi mieli powody do świętowania dzięki wygranym 16:11 na Mirage'u i 19:15 na Inferno. W efekcie to młody NIP finiszował na drugim miejscu w grupie B i swoją przygodę z play-inami zacznie od ostatniej ich rundy. Na drugim biegunie znalazły się natomiast akademie Fnatic i Astralis, które zmagania w kolejnym etapie rozpoczną od rundy pierwszej.

Końcowy układ grupy A WePlay Academy League:

# Drużyna Bilans spotkań Bilans rund +/- rundy Punkty
1. BIG. OMEN Academy 5 – 3 113 – 105 +8 15
2. Young Ninjas 5 – 3 114 – 107 +7 15
3. NAVI Junior 4 – 4 117 – 120 -3 12
4. Fnatic Rising 4 – 4 124 – 122 +2 12
5. Astralis Talent 2 – 6 104 – 118 -14 6
Legenda:
 Awans na lanowe finały
 Awans do finału play-inów
 Awans do półfinału play-inów
 Awans do ćwierćfinału play-inów

Decydujący bój MOUZ

Teraz pora na ostatnią serię starć w grupie B, a to oznacza, że poznamy też przyszłość MOUZ NXT. Drużyna, której członkami są Hubert „szejn” Światły, Kamil „siuhy” Szkaradek oraz Miłosz „mhL” Knasiak, przewodzi obecnie swojemu zbiorowi, ale nadal nie może być pewna finiszu na pierwszym miejscu. Taką pewność nasi rodacy zyskają tylko z dwóch przypadkach, chociaż wiele w tej materii zależeć będzie od Spirit Academy. Jeżeli zespół z Europy Wschodniej wygra tylko jedną mapę z Eternal Fire Academy, Myszy będą mogły szykować się do wyjazdu na Ukrainę. W przeciwnym wypadku gracze niemieckiej organizacji będą musieli odebrać przynajmniej trzy punkty VP.Prodigy, aczkolwiek nie da się ukryć, że MOUZ będzie faworytem tego starcia. Bardzo prawdopodobne jest więc, że polskie trio i jego koledzy zdobędą pełną pulę, a w takim wypadku wcześniejsze wyniki oponentów i tak nie będą mieć znaczenia.

Środowy harmonogram WePlay Academy League:

12 stycznia
17:00 Spirit Academy vs Eternal Fire Academy BO1
18:10 Eternal Fire Academy vs Spirit Academy BO1
19:20 MOUZ NXT vs VP.Prodigy BO1
20:30 VP.Prodigy vs MOUZ NXT BO1

Wszystkie mecze WePlay Academy League Season 3 wraz z polskim komentarzem obejrzeć będzie można pod tym adresem. Same rozgrywki, których łączna pula nagród wyniesie 100 tysięcy dolarów, potrwają do 17 lutego i zwieńczone zostaną lanowymi finałami w Kijowie.