Louvre Agreement to obecnie jeden z istotniejszych elementów ekosystemu, jaki na scenie Counter-Strike'a tworzy ESL Gaming. Bez wątpienia ważnym wydarzeniem jest więc przedłużenie współpracy pomiędzy firmą a czternastoma uczestniczącymi w porozumieniu organizacjami.

"Louvre Agreement czyni ESL Pro League wyjątkową"

W związku z tym umowa między stronami obowiązywać będzie co najmniej do 2025 roku. – Czuję dumę, bo pomimo globalnych wyzwań i niepewności, które miały miejsce w ostatnich 24 miesiącach, wspólnie stworzyliśmy dla ekosystemu CS:GO coś tak dynamicznego. Louvre Agreement wyraża nasze wspólne pragnienie stworzenia zarówno zrównoważonych, jak i ambitnych ram w ramach CS:GO – takich, które mogą mieć pozytywny wpływ i wpłynąć na pozostałą część ekosystemu. Przedłużenie naszej współpracy zostało ustalone jednogłośnie, co pokazuje zaangażowanie naszych partnerów w realizację naszych celów, jakimi są najlepsze imprezy dla kibiców, stabilne środowisko dla drużyn i graczy, a także atrakcyjna przestrzeń dla inwestycji. Teraz, gdy będziemy pracować razem do 2025 i dłużej, możemy wiele osiągnąć – przyznał w oficjalnym oświadczeniu Alex Inglot, komisarz ESL Pro League.

Louvre Agreement zostało ogłoszone na początku 2020 roku i początkowo uczestniczyło w nim trzynaście organizacji. Niemniej w październiku ubiegłego roku doszło do zmian – z listy partnerów zniknęli 100 Thieves, którzy wycofali się z Counter-Strike'a, a pojawiły się na niej BIG oraz FURIA Esports, które tym samym dołączyły do takich formacji, jak Natus Vincere, Ninjas in Pyjamas, Astralis czy też Team Liquid. – Przedłużenie Louvre Agreement to doniosłe wydarzenie dla profesjonalnego CS:GO. Nie tylko symbolizuje ono zaangażowanie będących jego częścią drużyn w rozwój sceny, ale jest także siłą napędową wspólnych wysiłków, by wzmocnić ekosystem CS:GO w Ameryce Północnej. To dowód na to, co możemy wspólnie stworzyć. Rywalizujemy w wielu różnych ligach, tj. LCS, DreamLeague, EPIC League i wielu innych, ale dla nas wszystkich Louvre Agreement jest tym, co czyni ESL Pro League tak wyjątkową – stwierdził Victor Goossens, założyciel Liquid.

Heroic czeka na włączenie do porozumienia

Przypomnijmy, że w połowie 2022 roku powinno dojść do kolejnego rozszerzenia listy organizacji zaangażowanych w porozumienie. Piętnasty fotel ma bowiem zająć Heroic, co zostało ogłoszone już kilka miesięcy temu. Niemniej wejście formacji ze Skandynawii zostało opóźnione z uwagi na prowadzone wówczas przez Esports Integrity Commission śledztwo w sprawie wiedzy zawodników o wykorzystywaniu przez Nicolaia "HUNDENA" Petersena coach buga. – Pozwoli to nowemu kierownictwu na odpowiednie zajęcie się wynikami przeprowadzonego śledztwa, a także da czas na wdrożenie nowych strategii oraz standardów – wyjaśniali wówczas przedstawiciele ESL Gaming.