STS
fot. Activision

Najnowsza aktualizacja do CoD: Warzone! Welgun zawitał do gry

Dziś wczesnym rankiem doczekaliśmy się długo wyczekiwanej aktualizacji Call of Duty: Warzone. Wśród najważniejszych zmian znalazły się między innymi balans broni oraz naprawienie bugów. Gracze dostali także nowy pistolet maszynowy do dyspozycji. 🛠️ The #Warzone mid-season update is going live soon! Includes new Mode VG Plunder, Bug Fixes, a new Weapon, a new Operator, adjustments […]

Dziś wczesnym rankiem doczekaliśmy się długo wyczekiwanej aktualizacji Call of Duty: Warzone. Wśród najważniejszych zmian znalazły się między innymi balans broni oraz naprawienie bugów. Gracze dostali także nowy pistolet maszynowy do dyspozycji.

Poprawki w broniach

Około dziesięć broni otrzymało zmiany. Do grupy tej należą karabiny, które na przestrzeni ostatnich tygodni zdecydowanie dominowały na pacyficznej Calderze, a także te, po które gracze sięgali najrzadziej. Balans dotyczył nie tylko podstawowych wersji giwer, ale także dodatków do nich. Przypomnijmy, że bronie z Call of Duty: Vangaurd mogą jednocześnie mieć dziesięć modyfikacji, przez co utrzymanie wśród nich odpowiedniego balansu jest nieco bardziej skomplikowane.

Karabiny szturmowe

W tej kategorii nie doświadczymy żadnych drastycznych zmian. Mimo to część karabinów – w tym ulubieniec graczy, niemiecki STG44 – otrzymała niewielkie poprawki. Wizualny odrzut broni został zmniejszony, przez co o wiele łatwiej będzie trafiać wrogów nawet bez korzystania z przyrządów optycznych. Drobne wzmocnienia otrzymał także niegdyś bardzo popularny Automaton. Być może dzięki temu wróci do łask i znów stanie się topowym wyborem wśród graczy. Zmiany dotknęły także karabinów takich jak Cooper Carbine, NZ-41 czy AS44.

Pistolety maszynowe

Jedyną bronią, która otrzymała tutaj aktualizację, jest MP-40. Jak zapowiadaliśmy już jakiś czas temu, broń ta miała być osłabiona. Nerfy w tym przypadku są jednak dosyć stonowane – niemiecki pistolet maszynowy będzie teraz zadawał mniejsze obrażenia przy strzałach w nogi. Został też zmniejszony jego efektywny zasięg. Otrzymaliśmy także nowy ciężki pistolet maszynowy Welgun. Część z graczy, którzy mieli już okazję wypróbować tę broń, twierdzi, że radzi sobie ona naprawdę nieźle.

Lekkie karabiny maszynowe

Prawdopodobnie największa zmiana w tym patchu w Warzone dotyczy Brena. Broń ta przez ostatnie tygodnie była na topie i żadna inna nie mogła z nią konkurować. Było tak głównie za sprawą unikalnej lufy Queen’s 705mm Royal. Powodowała ona, że karabin zadawał takie same obrażenia, bez względu na to, jak daleko znajdował się przeciwnik. Funkcja ta została usunięta. Mimo to Bren nadal wydaje się być silnym wyborem, choć na pewno nie będzie już dominował tak, jak robił to wcześniej.

Strzelby

Osłabienia otrzymały dwie bronie z tej kategorii. Pierwszą z nich jest Einhorn Revolving, a balans dotyczył rozrzutu pocisków przy strzale z biodra. Co więcej, kolejne zmiany otrzymał Double Barrel (Dwururka) w wersji Akimbo. Również w tym przypadku broń będzie od teraz mniej celna.

Dodany został także nowy operator – Isabella. Gracze będą mogli ją zdobyć, kupując w sklepie odpowiednie zestawy. Isabella dołączy do jednostki Trident, gdzie będzie u boku Francisa oraz Lewisa.

Najnowsza aktualizacja Call of Duty: Warzone usunęła masę bugów i problemów, na które narzekali gracze. Poprawiona została także stabilność gry na konsolach Xbox oraz PlayStation. Zapowiedziane zostały też kolejne zmiany mające poprawić działanie gry na konsolach.

Tagi: ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
CoreJJ, Team Liquid, Worlds 2021

Problemy Liquid przed startem LCS Lock-In. CoreJJ i Hans sama nie zagrają razem

W tym tygodniu profesjonalne rozgrywki League of Legends wracają w pełnej krasie. Ruszyło LoL Pro League, zaczęło się League of Legends Champions Kore...