Na dziewiątym miejscu listy najlepszych graczy CS:GO w 2021 roku znalazł się pierwszy, aczkolwiek zapewne nie ostatni reprezentant Natus Vincere, czyli najlepszej drużyny minionego roku. Dziś dziennikarze serwisu HLTV postanowili wyróżnić Valeriyego "⁠b1t⁠a" Vakhovskiyego.

Kosmiczny nastolatek

Dla 19-latka jest to pierwsze tego typu wyróżnienie w karierze. Ale nie może być inaczej, bo Ukrainiec dopiero wiosną ubiegłego roku otrzymał szansę na to, by regularnie rywalizować na najwyższym poziomie. I skrzętnie ją wykorzystał, bardzo szybko stając się istotnym punktem NAVI. Vakhovskiy nie miał żadnych kompleksów w starciach z o wiele bardziej doświadczonymi i utytułowanymi rywalami, przyczyniając się do ośmiu triumfów swojej ekipy, w tym także tego najcenniejszego – na Majorze. W tym czasie wykazał się niesamowitym wręcz aimem, osiągając w ubiegłym sezonie 67,1% trafień w głowę, co było najlepszym wynikiem na świecie! Dodatkowo na najważniejszych imprezach na scenie wypracował rating 1,21 i lepiej od niego pod tym względem wypadło tylko pięciu graczy na profesjonalnej scenie! Nie będzie więc przesadą stwierdzenie, że b1t z wysokiego C rozpoczął swoją przygodę z CS:GO na najwyższym poziomie.

Mimo młodego wieku ukraiński strzelec wskazał zawodnika, któremu w 2022 roku powinniśmy się uważniej przyglądać. Co raczej nie powinno dziwić, Vakhovskiy wskazał na Ilyę "m0NESY'EGO" Osipova, który od pewnego czasu związany jest z G2 Esports. Obaj gracze w przeszłości mieli okazję występować wspólnie w akademii Natus Vincere i bardzo dobrze się znają. Co ciekawe, na m0NESY'EGO wcześniej wskazało już trzech innych zawodników, którzy znaleźli się na liście HLTV. 16-latka wybrali także Martin "⁠stavn⁠" Lund z Heroic, Benjamin "⁠blameF⁠" Bremer z Astralis oraz Nemanja "⁠huNter-⁠" Kovač, czyli klubowy kolega Osipova z G2.

Lista zaprezentowanych do tej pory graczy top 20 wg HLTV wygląda tak:

# Zawodnik Drużyna
9. Valeriy "⁠b1t⁠" Vakhovskiy Natus Vincere
10. Dzhami "⁠Jame⁠" Ali Virtus.pro
11. Nicolai "⁠dev1ce⁠" Reedtz Ninjas in Pyjamas
12. Nemanja "⁠huNter-⁠" Kovač G2 Esports
13. Benjamin "⁠blameF⁠" Bremer Astralis
14. Keith "⁠NAF⁠" Markovic Team Liquid
15. Kaike "⁠KSCERATO⁠" Cerato FURIA Esports
16. Martin "⁠stavn⁠" Lund Heroic
17. Russel "⁠Twistzz⁠" Van Dulken FaZe Clan
18. Robin "ropz" Kool MOUZ
19. Jonathan "⁠EliGE⁠" Jablonowski Team Liquid
20. Helvijs "broky" Saukants FaZe Clan

Zdobywcę pierwszego miejsca i tytułu najlepszego zawodnika 2021 roku poznamy już 22 stycznia.