STS
fot. Ubisoft

Six Invitational 2022 przeniesione z Kanady do Szwecji

Na początku lutego dwadzieścia najlepszych drużyn Rainbow Six: Siege z całego globu spotka się ze sobą, by powalczyć o mistrzostwo świata. Dotychczas wydawało się, że owa walka rozegra się w Kanadzie, ale dziś wiemy już, że tak się nie stanie. Mistrzostwa świata w R6 przeniesione Wpływ na taki stan rzeczy miała oczywiście pandemia koronawirusa i […]

Na początku lutego dwadzieścia najlepszych drużyn Rainbow Six: Siege z całego globu spotka się ze sobą, by powalczyć o mistrzostwo świata. Dotychczas wydawało się, że owa walka rozegra się w Kanadzie, ale dziś wiemy już, że tak się nie stanie.

Mistrzostwa świata w R6 przeniesione

Wpływ na taki stan rzeczy miała oczywiście pandemia koronawirusa i związane z nią ograniczenia. – W związku z przedłużonymi regulacjami i restrykcjami dotyczącymi wydarzeń w Québecu, zorganizowanie w tym mieście Six Invitational 2022 nie jest już możliwe. Dlatego też postanowiliśmy przenieść turniej do Sztokholmu w Szwecji, gdzie wszystko odbędzie się w zaplanowanym wcześniej terminie w lanowym środowisku i z zastosowaniem rygorystycznych środków sanitarnych. Z uwagi na fakt, że zdrowie i bezpieczeństwo naszych graczy, kibiców, pracowników i partnerów jest naszym absolutnym priorytetem, postanowiliśmy również z powodu ostatniego kierunku rozwoju epidemii podtrzymać decyzję o braku udziału w wydarzeniu publiczności – możemy wyczytać w oficjalnym komunikacie.

Tak więc Six Invitational 2022 niezmiennie rozegrane zostanie między 8 a 20 lutego. Do gry przystąpi dwadzieścia formacji, w tym m.in. broniący tytułu Brazylijczycy z Ninjas in Pyjamas. Poza nimi w akcji zobaczymy również Natus Vincere, czyli ekipę jedynego Polaka w stawce, Szymona „Savesa” Kamieniaka. Co ciekawe, nadal wolne pozostają trzy miejsca – te zdobędą zwycięzcy regionalnych eliminacji w Europie, Ameryce Północnej i Ameryce Łacińskiej. A to oznacza, że ostateczną listę uczestników tegorocznych mistrzostw świata w Rainbow Six: Siege poznamy za dwa tygodnie, tj. 30 stycznia.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

G2 zmienia po nieudanych eliminacjach do VCT – mixwell ląduje na ławce!

Debiut nowego składu G2 Esports w cyklu VALORANT Champions Tour daleki był od ideału. Dość powiedzieć, że Samurajowie z marzeniami o awansie pożegnali...