Przez ostatnie dwa dni kobiece składy CS:GO rywalizowały w ramach pierwszej tegorocznej odsłony ESEA Female Cash Cup. Wśród uczestniczek nie zabrakło zawodniczek z Polski, a pięć z nich zakończyło zmagania z tytułem wicemistrzowskim.

Polki prawie niepokonane. Prawie

Mowa tutaj o składzie 4750crew, który współtworzyły Aleksandra "Nessii" Kotowicz, Aleksandra "Olkaa" Janiszewska, Paulina "pavlla" Bucholc, Agata "Ailie" Serafin oraz Martyna "LETi" Owsik. Ekipa ta zwycięsko przeszła przez cztery pierwsze mecze. W tym czasie Polki pozostawiły w pokonanym polu przedstawicielki regionu CIS z Camellii i HakuONfiRE, a także złożony z czterech Czeszek i Rumunki zespół Sigma Mindset. W półfinale wyższość swoich rodaczek musiały uznać też inne graczki znad Wisły, tj. Angelika "Angelka" Kozłowska, Aleksandra "Olczix" Pawlak, Wiktoria "vicu" Janicka, Danuta "Danuu" Grajkowska oraz Karolina "Liina" Kasprzyk, które jako TotalneGituwy uległy 8:16 na Vertigo i 11:16 na Duście2.

Z kolei członkinie 4750crew trafiły do wielkiego finału, gdzie przyszło im zmierzyć się z hiszpańsko-portugalską drużyną o nazwie equipa. Niemniej to polskie zawodniczki zaczęły z wysokiego C i w pewnym momencie prowadziły na Nuke'u już 11:1! Potem co prawda rywalki zaczęły walczyć o dogrywkę, ale ostatnie słowo należało do Polek, które zatriumfowały 16:14. Niestety na tym dobre informacje się kończą, bo kolejne dwie mapy, Vertigo i Overpass, padły łupem ekipy z Półwyspu Iberyjskiego. Ta wygrała najpierw 16:10, a potem 16:9, dzięki czemu zamknęła całe spotkanie zwycięstwem 2:1. W efekcie to Hiszpanki i Portugalki zgarnęły główną nagrodę w wysokości 750 dolarów, podczas gdy 4750 musiało zadowolić się 250 dolarami. Pozostałe zespoły zakończyły natomiast turniej z pustymi rękami.