League of Legends European Championship, Ultraliga, a do tego wszystkiego 21 graczy z Polski, których mogliśmy oglądać w innych akredytowanych Europejskich Regionalnych Ligach. Jeśli mimo to wciąż macie niedobór występów naszych rodaków na europejskiej scenie LoL-a, mamy dobre wieści. W tym tygodniu rozpoczną się kolejne ERL-e, a wśród nich bałkańskie Esports Balkan League, greckie Greek Legends League czy włoskie PG Nationals, gdzie również znajdziemy zawodników znad Wisły. Jak prezentuje się harmonogram meczów Polaków na ten tydzień?

Europa Północna

Pierwszy mecz tego tygodnia w ERL-ach i od razu polsko-polski pojedynek. O godzinie 18:00 w Northerh League of Legends Championship zmierzą się Bifrost Adriana "Odiego11" Kruka oraz JDXL z Dominikiem "Zamulkiem" Bielą i Mateuszem "Kikisem" Szkudlarkiem na pokładzie. Kilka godzin później na arenie zobaczymy też MNM Gaming Szymona "Kanny" Kawęckiego w meczu z Astralis Talent, a jeszcze później Vanir prowadzone przez Michała "Flasha" Kosickiego podejmie Dusty. W środę dojdzie do kolejnych pojedynków z udziałem Polaków w NLC – na początek JDXL zmierzy się z NYYRIKKI, wkrótce po tym Kanna i spółka staną w szranki z Riddle, a około 20:00 podopieczni Flasha sprawdzą formę ekipy Odiego11.

Transmisja będzie dostępna pod tym adresem.

Poniedziałek, 17 stycznia
18:00 Bifrost
Odi11
vs ⁠JDXL
Zamulek, Kikis
BO1
21:00 Astralis Talent vs ⁠MNM Gaming⁠
Kanna
BO1
22:00 Vanir
Flash
vs Dusty BO1
Środa, 19 stycznia
18:00 ⁠NYYRIKKI vs JDXL
Zamulek, Kikis
BO1
19:00 MNM Gaming⁠
Kanna
vs Riddle BO1
21:00 Bifrost
Odi11
vs Vanir
Flash
BO1

Hiszpania

W hiszpańskiej Superliga w tym tygodniu zabraknie polsko-polskich starć, toteż w każdym meczu z udziałem naszych rodaków kwestia, której drużynie kibicować, powinna być dość jasna. W pierwszym dzisiejszym meczu z nadwiślańskimi graczami wystąpią Sebastian "Color" Czyżyk oraz Bartłomiej "Fresskowy" Przewoźnik z G2 Arctic, a ich rywalem będzie UCAM Esports Club. W akcji zobaczymy też Łukasza "Pyrkę" Grześkowiaka, którego Movistar Riders podejmie Giants, a na koniec dzisiejszych pojedynków Team Heretics z Arturem "Zwyroo" Trojanem na pokładzie stanie w szranki BISONS ECLUB. I w dokładnie takiej samej kolejności będziemy mogli śledzić poczynania Polaków również w czwartek, aczkolwiek tego dnia mecz Pyrki będzie zaplanowany na godzinę wcześniej niż poniedziałkowy.

Transmisja będzie dostępna tutaj.

Poniedziałek, 17 stycznia
19:00 UCAM Esports Club vs G2 Arctic
Color, Fresskowy
BO1
21:00 Movistar Riders
Pyrka
vs Giants BO1
22:00 BISONS ECLUB vs Team Heretics
Zwyroo
BO1
Czwartek, 20 stycznia
19:00 Giants vs G2 Arctic
Color, Fresskowy
BO1
20:00 Finetwork KOI KOI logo vs Movistar Riders
Pyrka
BO1
22:00 Team Heretics
Zwyroo
vs MAD Lions Madrid BO1

Grecja

O ile w NLC i Hiszpanii zostaną rozegrane już drugie kolejki zmagań, to w Greek Legends League czeka nas dopiero inauguracja rozgrywek. O mistrzostwo tam powalczy dwóch polskich dżunglerów – Jakub "Uciu" Górniak z Gamespace MCE oraz Kacper "Daglas" Dagiel reprezentujący barwy Anorthosis Famagusty. Pierwszy z nich dziś o godzinie 19:00 podejmie Hive Athens EC, drugi zaś o udane otwarcie sezonu powalczy dwie godziny później z We Love Gaming. Dzień później to Daglasa będziemy mieli okazję zobaczyć najpierw w pojedynku z Teamem Refuse, a wkrótce po zakończeniu tego spotkania ekipa Uciu zmierzy się z Teamem Phantasma.

Transmisja będzie dostępna tutaj.

Poniedziałek, 17 stycznia
19:00 Hive Athens EC vs Gamespace MCE
Uciu
BO1
21:00 We Love Gaming vs Anorthosis Famagusta
Daglas
BO1
Wtorek, 18 stycznia
18:00 Team Refuse vs Anorthosis Famagusta
Daglas
BO1
19:00 Team Phantasma vs Gamespace MCE
Uciu
BO1

Czechy i Słowacja

Pierwsze mecze zostaną rozegrane też w Hitpoint Masters, czyli najbardziej prestiżowych rozgrywkach League of Legends w Czechach i Słowacji. W inauguracyjnym meczu co prawda Polaków nie zobaczymy, ale tuż po zakończeniu otwierającego spotkania do walki staną już Inside Games oraz Entropiq, a w składzie tej pierwszej formacji zobaczymy Karola "Sheję" Bieszczada oraz Michała "Nero" Adamczyka. Wkrótce po zakończeniu tego spotkania bój stoczy też zespół Kamila "Syrpy'ego" Pękackiego, a dokładnie Sinners Esports, które podejmie eSubę. W czwartek o 19:00 natomiast obie ekipy Polaków skrzyżują miecze.

Transmisja będzie dostępna w tym miejscu.

Poniedziałek, 17 stycznia
19:00 Inside Games
Sheja, Nero
vs Entropiq BO1
20:00 Sinners Esports
Syrpy
vs eSuba BO1
Czwartek, 20 stycznia
19:00 Inside Games
Sheja, Nero
vs Sinners Esports
Syrpy
BO1

Bałkany

Pojedynku między ekipami naszych rodaków nie zabraknie również w Esports Balkan League. Nie wszystkich jednak zobaczymy na Rifcie – Auxesis Esports z Mateuszem "Jaqenem" Góralem i Michałem "Michlitem" Litwinem w składzie podejmie Split Raiders prowadzonych przez w pełni polski sztab szkoleniowy z Dariuszem "Tuckiem" Lubelskim na czele. To jednak nie są jedyny nasi rodacy w stawce, bo na koniec dzisiejszych zmagań w akcji ujrzymy Bartosza "Ghastly'ego" Szczesiaka, reprezentującego barwy drużyny o nazwie SOVEJA. W czwartek również będziemy mogli zobaczyć naszych rodzimych graczy i trenerów w EBL-u, aczkolwiek tego dnia do żadnych polsko-polskich rywalizacji nie dojdzie.

Transmisja będzie dostępna pod tym adresem.

Poniedziałek, 17 stycznia
20:00 Split Raiders
Tuck
vs Auxesis Esports
Jaqen, Michlit
BO1
22:00 Cyber Wolves Esports vs SOVEJA
Ghastly
BO1
Czwartek, 20 stycznia
19:00 Diamant Esports vs Split Raiders
Tuck
BO1
21:00 SOVEJA
Ghastly
vs Nexus KTRL BO1
22:00 Cyber Wolves Esports vs Auxesis Esports
Jaqen, Michlit
BO1

Niemcy

Powyżej przedstawiliśmy wszystkie ligi, które będziemy mogli śledzić jeszcze dziś. Jutro natomiast powrócą czołowe rozgrywki w Niemczech, czyli Prime League. Tam o sukces walczy trzech naszych rodaków – Patryk "Mystiques" Piórkowski z SK Gaming Prime, Tomasz "Eścik" Skwarczyński z GamerLegion oraz Marcin "iBo" Lebuda z Unicorns of Love Sexy Edition. Ostatni z wymienionych graczy będzie w tym tygodniu musiał podjąć pozostałych z wymienionych Polaków liczących się w walce o mistrzostwo niemieckiej ligi. Jutro zmierzą się iBo oraz Eścik, natomiast w czwartek rywalem toplanera znad Wisły będzie Mystiques. W pozostałych starciach SK Gaming Prime podejmie BIG, natomiast GamerLegion PENTĘ 1860.

Transmisja będzie dostępna w tym miejscu.

Wtorek, 18 stycznia
20:00 ⁠SK Gaming Prime
Mystiques
vs BIG BO1
21:00 UOL Sexy Edition
iBo
Unicorns Of Love Sexy Edition, UOL SE, logo, uol vs GamerLegion
Eścik
BO1
Czwartek, 20 stycznia
21:00 UOL Sexy Edition
iBo
Unicorns Of Love Sexy Edition, UOL SE, logo, uol vs SK Gaming Prime
Mystiques
BO1
22:00 PENTA 1860 vs GamerLegion
Eścik
BO1

Włochy

Jako ostatnie spośród wszystkich ERL-ów zostaną zainaugurowane włoskie rozgrywki znane pod nazwą PG Nationals. Tam o sukces walczy trójka naszych rodaków, a mianowicie Damian "Dambaj" Bajor i Maciej "Blue45ty" Zaremba z Cyberground Gaming, a także Jakub "kubYD" Grobelny z aNc Outplayed. I to właśnie te dwie formacje zakończą pierwszy dzień zmagań, serwując nam – zgadliście – polsko-polskie starcie. Tym bardziej że cała trójka graczy zajmuje się dolną alejką, więc tam z perspektywy polskich fanów będzie najgoręcej. Następnego dnia natomiast Cyberground zmierzy się z Samsung Morning Stars, natomiast Outplayed podejmie Atletę Esport.

Transmisja będzie dostępna tutaj.

Wtorek, 18 stycznia
22:00 Cyberground Gaming
Dambaj, Blue45ty
vs aNc Outplayed
kubYD
BO1
 Środa, 19 stycznia
20:00 Cyberground Gaming
Dambaj, Blue45ty
vs Samsung Morning Stars BO1
21:00 Atleta Esport vs aNc Outplayed
kubYD
BO1

Francja

No i na koniec crème de la crème, czyli La Ligue Française de League of Legends. Tam wręcz roi się od Polaków i choć w nadchodzącej kolejce będzie mniej potyczek z udziałem rodzimych graczy i trenerów niż w inauguracyjnym tygodniu, to i tak na brak wrażeń nie będziemy raczej mogli narzekać. Jako pierwsi do boju staną Dawid "Melonik" Ślęczka i Paweł "Czekolad" Szczepanik z GameWard, a ich rywalem będzie Solary. Następnie Team Oplon Bruno "Brunessa" Freunda i Adriana "Zeturala" Dziadkowca podejmie Vitality.Bee z Jakubem "Jactrollem" Skurzyńskim na pokładzie. Wkrótce po nich na Summoner's Rifcie zobaczymy Oskara "Raxxo" Bazydło i Mirage Elyandra po jednej stronie, a po drugiej Misfits Premier z łącznie piątką polskich osobistości. Akademia Teamu BDS, w składzie której znajdziemy Tobiasza "Agresivoo" Cibę i Roberta "Erdote" Nowaka, zmierzy się natomiast z Karmine Corp, zaś dzień później podejmie wspomniane już GameWard. Następnie w starciu polskich wspierających zmierzą się Raxxo oraz Jactroll, a tę kolejkę zmagań zwieńczy pojedynek Teamu Oplon z Solary.

Transmisja będzie dostępna w tym miejscu.

Środa, 12 stycznia
18:00 Solary vs GameWard
Melonik, Czekolad
BO1
19:00 Team Oplon
Bruness, Zetural
vs Team Vitality Vitality.Bee
Jactroll
BO1
20:00 Mirage Elyandra
Raxxo
vs Misfits Misfits Premier
Czajek, Vander, Woolite, delord, bezum
BO1
21:00 Team BDS Academy
Agresivoo, Erdote
Team BDS vs Karmine Corp BO1
Czwartek, 13 stycznia
18:00 Team BDS Academy
Agresivoo, Erdote
Team BDS vs GameWard
Melonik, Czekolad
BO1
19:00 Mirage Elyandra
Raxxo
vs Team Vitality Vitality.Bee
Jactroll
BO1
21:00 LDLC OL vs Misfits Misfits Premier
Czajek, Vander, Woolite, delord, bezum
BO1
22:00 Team Oplon
Bruness, Zetural
vs Solary BO1