STS
fot. Ninjas in Pyjamas

NIP prezentuje południowoamerykański skład VALORANTA

Pod koniec ubiegłego roku Ninjas in Pyjamas rozstali się ze swoim dotychczasowym składem VALORANTA. Już wtedy szwedzka organizacja zapowiedziała, iż zamierza przenieść działania związane z grą Riot Games do Brazylii. I tak też uczyniła, czego efektem jest powołanie do życia nowej drużyny.

NIP po brazylijsku

Wśród nowych reprezentantów NIP-u znalazł się m.in. Alexandre „xand” Zizi, który swego czasu uważany był za spory talent na scenie Counter-Strike’a. W 2019 roku jako gracz INTZ wystąpił nawet na Majorze, aczkolwiek nigdy nie udało mu się zadomowić na wyższym poziomie. W związku z tym już w 2020 roku zaczął rywalizować w VALORANCIE i przez ostatni rok związany był z FURIĄ Esports. Z ekipą tą udało mu się dostać na ubiegłoroczne mistrzostwa świata w Berlinie, których jednak xand i spółka nie zawojowali, odpadając już w fazie grupowej z kompletem porażek. Dla 26-latka było to zresztą pożegnanie z rodzimą formacją.

Teraz Zizi współpracować będzie m.in. z trzema swoimi rodakami, wśród których znaleźli się przesiadujący ostatnio na ławce rezerwowych Gamelanders Walney „Jonn” Reis, a także pozostający bez stałego zatrudnienia Cauan „cauanzin” Pereira oraz Gabriel „bezn1” Costa. Ostatni fotel zajął natomiast pochodzący z Argentyny Benjamin „bnj” Rabinovich. 21-latek w grze Riotu obecny jest od 2020 roku i w przeszłości związany był m.in. z Meta Gaming. Do listopada ubiegłego roku reprezentował natomiast KRÜ Esports, organizację byłego napastnika Manchesteru City i FC Barcelony, Sergio Agüero, wraz z którą pojawił się na lanowych finałach drugiego etapu VALORANT Champions Tour 2021.

W tej sytuacji skład Ninjas in Pyjamas prezentuje się następująco:

Benjamin „bnj” Rabinovich
Gabriel „bezn1” Costa
Cauan „cauanzin” Pereira
Walney „Jonn” Reis
Alexandre „xand” Zizi
Rogerio „RoY” Aranha (trener)
Tagi: , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Wisła All iN! Games Kraków, Sobol, snatchie

Czas na debiut nowej Wisły! Sobol, snatchie i spółka podejmą Endpoint

Pierwszy mecz Sobola i snatchiego Przypomnijmy, że dwa tygodnie temu szeregi Białej Gwiazdy zasilili związany dotychczas z MAD DOG'S PACT Kamil "Sobo...