Europa Północna

Dobre wieści napływają z Northern League of Legends Championship. Tam jedyne porażki, jakie ponieśli Polacy, to w meczach przeciwko zespołom również zawierającym naszych rodaków. Szczególnie zadowoleni z przebiegu drugiej rundy NLC zadowoleni mogą być Szymon "Kanna" Kawęcki z MNM Gaming oraz Mateusz "Kikis" Szkudlarek i Dominik "Zamulek" Biela reprezentujący barwy JDXL. Pierwszy z nich po nieudanym inauguracyjnym tygodniu zainkasował dwie wygrane wczoraj oraz w poniedziałek i z impetem odbił się od dna klasyfikacji. Akademia EXCEL ESPORTS również nie zaznała goryczy porażki, dzięki czemu zajmuje aktualnie drugą lokatę – aczkolwiek ex aequo z Bifrost i Vanir, czyli ekipami... również z naszymi rodakami w swoich szeregach.

Poniedziałek, 17 stycznia
18:00 Bifrost
Odi11
0:1 ⁠JDXL
Zamulek, Kikis
BO1
21:00 Astralis Talent 0:1 ⁠MNM Gaming⁠
Kanna
BO1
22:00 Vanir
Flash
1:0 Dusty BO1
Środa, 19 stycznia
18:00 ⁠NYYRIKKI 0:1 JDXL
Zamulek, Kikis
BO1
19:00 MNM Gaming⁠
Kanna
1:0 Riddle BO1
21:00 Bifrost
Odi11
1:0 Vanir
Flash
BO1

Hiszpania

Również w hiszpańskiej LVP Superliga możemy mieć powody do zadowolenia, patrząc na wyniki naszych rodaków w minionej kolejce. Co prawda z fotelu lidera wypadł Team Heretics Artura "Zwyroo" Trojana po porażce w meczu z MAD Lions Madrid, ale za to perfekcyjny bilans zanotowały dwie pozostałe drużyny graczy znad Wisły, czyli Movistar Riders Łukasza "Pyrki" Grześkowiaka oraz G2 Arctic z Sebastianem "Colorem" Czyżykiem i Bartłomiejem "Fresskowym" Przewoźnikiem na pokładzie. W przypadku obu tych drużyn jest to tym bardziej znaczące, biorąc pod uwagę ich zerowy dorobek po pierwszym tygodniu rozgrywek.

Poniedziałek, 17 stycznia
19:00 UCAM Esports Club 0:1 G2 Arctic
Color, Fresskowy
BO1
21:00 Movistar Riders
Pyrka
1:0 Giants BO1
22:00 BISONS ECLUB 0:1 Team Heretics
Zwyroo
BO1
Czwartek, 20 stycznia
19:00 Giants 0:1 G2 Arctic
Color, Fresskowy
BO1
20:00 Finetwork KOI KOI logo 0:1 Movistar Riders
Pyrka
BO1
22:00 Team Heretics
Zwyroo
0:1 MAD Lions Madrid BO1

Grecja

W Greek Legends League aż tak dobrze naszym rodakom już nie poszło. Słodko-gorzki tydzień zaliczyli Kacper "Dagiel" Daglas i jego koledzy z Anorthosis Famagusta – pierwszego dnia rozgrywek zespół 16-latka musiał uznać wyższość We Love Gaming, ale dzień później wyszedł zwycięsko z pojedynku z Teamem Refuse. Niestety, Jakub "Uciu" Górniak z Gamespace MCE rozpoczął wiosenny split od dwóch porażek, bo lepsze okazało się zarówno Hive Athens EC, jak i Team Phantasma.

Poniedziałek, 17 stycznia
19:00 Hive Athens EC 1:0 Gamespace MCE
Uciu
BO1
21:00 We Love Gaming 1:0 Anorthosis Famagusta
Daglas
BO1
Wtorek, 18 stycznia
18:00 Team Refuse 0:1 Anorthosis Famagusta
Daglas
BO1
19:00 Team Phantasma 1:0 Gamespace MCE
Uciu
BO1

Czechy i Słowacja

Nie najlepszy start zaliczyło też Inside Games Karola "Sheji" Bieszczada i Michała "Nero" Adamczyka, które przegrało oba mecze pierwszej rundy Hitpoint Masters. Nieco lepiej poszło Sinners Esports Kamila "Syrpy'ego" Pękackiego, ale to tylko za sprawą wygranej z ING w polsko-polskim starciu. Inauguracyjnego dnia rozgrywek Grzesznicy przegrali bowiem z eSubą i na chwilę obecną zajmują miejsce w szeroko rozumianym środku tabeli.

Poniedziałek, 17 stycznia
19:00 Inside Games
Sheja, Nero
0:1 Entropiq BO1
20:00 Sinners Esports
Syrpy
0:1 eSuba BO1
Czwartek, 20 stycznia
19:00 Inside Games
Sheja, Nero
0:1 Sinners Esports
Syrpy
BO1

Bałkany

W Esports Balkan League tylko jeden z polskich akcentów może radować się w pełni z wyników inauguracyjnej kolejki. Jest nim szkoleniowiec Split Raiders, Dariusz "Tuck" Lubelski, którego podopieczni pokonali Auxesis Esports oraz Diamant Esports i zajmują obecnie pierwsze miejsce ex aequo z Crveną zvezdą. Wspomniane Auxesis, którego barwy reprezentują Mateusz "Jaqen" Góral i Michał "Michlit" Litwin, mimo porażki z STR, okazało się lepsze od Cyber Wolves Esports, aczkolwiek warto nadmienić, że w tym meczu Michlita zabrakło. Koniec końców jednak AUX kończy ten tydzień bilansem 1-1, czyli względnie zadowalającym. Tego samego nie może powiedzieć natomiast grający w ekipie SOVEJA Bartosz "Ghastly" Szczesiak. Jego formacja zanotowała dwie porażki – z Cyber Wolves oraz z Nexus KTRL i wciąż będzie walczyła o pierwsze punkty w klasyfikacji.

Poniedziałek, 17 stycznia
20:00 Split Raiders
Tuck
1:0 Auxesis Esports
Jaqen, Michlit
BO1
22:00 Cyber Wolves Esports 1:0 SOVEJA
Ghastly
BO1
Czwartek, 20 stycznia
19:00 Diamant Esports 0:1 Split Raiders
Tuck
BO1
21:00 SOVEJA
Ghastly
0:1 Nexus KTRL BO1
22:00 Cyber Wolves Esports 0:1 Auxesis Esports
Jaqen
BO1

Niemcy

Po pierwszej kolejce Prime League czyste konto zachowały dwie formacje z Polakami w swoich szeregach, a mianowicie Unicorns of Love Sexy Edition Marcina "iBo" Lebudy oraz GamerLegion Tomasza "Eścika" Skwarczyńskiego. I ponieważ obie te drużyny zmierzyły się w bezpośrednim pojedynku w tym tygodniu, czyjaś zwycięska passa musiała dobiec końca. Nieszczęśliwcem tym był iBo, ale na tym złe wieści dla fanów Jednorożców się nie kończą – UOL SE przegrało również z SK Gaming Prime, przez co z pierwszego miejsca powędrowało na piąte, które współdzieli właśnie z formacją Patryka "Mystiquesa" Piórkowskiego. GamerLegion natomiast dalej może pochwalić się zerową liczbą porażek i po tej rundzie niemieckiej ligi współdzieli fotel lidera już tylko z Schalke 04.

Wtorek, 18 stycznia
20:00 ⁠SK Gaming Prime
Mystiques
0:1 BIG BO1
21:00 UOL Sexy Edition
iBo
Unicorns Of Love Sexy Edition, UOL SE, logo, uol 0:1 GamerLegion
Eścik
BO1
Czwartek, 20 stycznia
21:00 UOL Sexy Edition
iBo
Unicorns Of Love Sexy Edition, UOL SE, logo, uol 0:1 SK Gaming Prime
Mystiques
BO1
22:00 PENTA 1860 0:1 GamerLegion
Eścik
BO1

Włochy

Udany start zaliczyli Polacy walczący w czołowych włoskich rozgrywkach LoL-a. Co prawda na perfekcję nie było szans, bowiem Cyberground Gaming oraz aNc Outplayed stanęły w szranki w bezpośredniej potyczce już pierwszego dnia rozgrywek, ale w kolejnym obie ekipy naszych rodaków zanotowały zwycięstwa. Zespół Damiana "Dambaja" Bajora i Macieja "Blue45tego" Zaremby pokonał Samsung Morning Stars, natomiast drużyna Jakuba "kubYDa" Grobelnego pokonała Atletę Esport. Tym samym Cyberground Gaming znajduje się na szczycie klasyfikacji wespół z dwiema innymi ekipami, natomiast Outplayed współdzieli czwartą lokatę z Macko Esports.

Wtorek, 18 stycznia
22:00 Cyberground Gaming
Dambaj, Blue45ty
1:0 aNc Outplayed
kubYD
BO1
Środa, 19 stycznia
20:00 Cyberground Gaming
Dambaj, Blue45ty
1:0 Samsung Morning Stars BO1
21:00 Atleta Esport 0:1 aNc Outplayed
kubYD
BO1

Francja

Na koniec odwiedzamy La Ligue Française de League of Legends, gdzie gra największa liczba Polaków spośród wszystkich ERL-ów. Miniona runda francuskiej ligi nie poszła po myśli większości naszych rodaków – dość powiedzieć, że tylko Jakub "Jactroll" Skurzyński i jego Vitality.Bee nie przegrali ani jednego starcia w minionej kolejce. Tym samym akademia Pszczół w dalszym ciągu znajduje się na szczycie klasyfikacji razem z LDLC OL. Z czołówki wypadło natomiast Team BDS Academy Tobiasza "Agresivoo" Ciby i Roberta "Erdote" Nowaka, które musiało uznać wyższość Karmine Corp.

Spory spadek zanotowały GameWard oraz Mirage Elyandra – ekipa z Dawidem "Melonikiem" Ślęczką oraz Pawłem "Czekoladem" Szczepanikiem na pokładzie przegrała z Solary i z BDS, natomiast formacja Oskara "Raxxo" Bazydło nie podołała Misfits Premier ani VITB. W najgorszej sytuacji pozostaje natomiast Team Oplon Bruno "Brunessa" Freunda oraz Adriana "Zeturala" Dziadkowca, które po dziś dzień nie wygrało ani jednego meczu. Natomiast wspomniane już MSF.Premier, gdzie znajdziemy najwięcej naszych rodaków, po raz wtóry zakończyło minioną kolejkę z jedną wygraną i jedną porażką.

Środa, 12 stycznia
18:00 Solary 1:0 GameWard
Melonik, Czekolad
BO1
19:00 Team Oplon
Bruness, Zetural
0:1 Team Vitality Vitality.Bee
Jactroll
BO1
20:00 Mirage Elyandra
Raxxo
0:1 Misfits Misfits Premier
Czajek, Vander, Woolite, delord, bezum
BO1
21:00 Team BDS Academy
Agresivoo, Erdote
Team BDS 0:1 Karmine Corp BO1
Czwartek, 13 stycznia
18:00 Team BDS Academy
Agresivoo, Erdote
Team BDS 1:0 GameWard
Melonik, Czekolad
BO1
19:00 Mirage Elyandra
Raxxo
0:1 Team Vitality Vitality.Bee
Jactroll
BO1
21:00 LDLC OL 1:0 Misfits Misfits Premier
Czajek, Vander, Woolite, delord, bezum
BO1
22:00 Team Oplon
Bruness, Zetural
0:1 Solary BO1