STS
Selfmade, Team Vitality, LEC
fot. Riot Games/Michał Konkol

Zła passa Vitality przełamana. Ekipa Selfmade’a z pierwszą wygraną w LEC

Zakończył się przedostatni dzisiejszy mecz w League of Legends European Championship 2022. Na Polach Sprawiedliwości zmierzyli się reprezentanci Teamu BDS oraz Teamu Vitality. Z pojedynku dwóch polskich dżunglerów – Jakuba „Cinkrofa” Rokickiego i Oskara „Selfmade’a” Boderka – górą wyszedł przedstawiciel Pszczół. Oznacza to, że VIT po katastrofalnej kolejce otwarcia w końcu zdobyło pierwszy punkt w klasyfikacji.

Team BDS 0:1 Team Vitality
Adam
Gwen
Alphari
Gangplank
Cinkrof
Xin Zhao
Selfmade
Olaf
NUCLEARINT
Syndra
Perkz
Corki
xMatty
Jhin
Carzzy
Jinx
LIMIT
Nautilus
Labrov
Thresh

Cinkrof eliminuje Selfmade’a

Już pierwsze minuty meczu pokazały, że polscy leśnicy nie mają zamiaru klepać się nawzajem po plecach. Cinkrof bardzo wcześnie dokonał inwazji na przeciwne czerwone wzmocnienie i po dłuższej wymianie z napotkanym tam Olafem zdołał wyjść z walki zwycięsko. Wtem jednak koledzy Selfmade’a pojawili się z odsieczą, posyłając Rokickiego do piachu. Na niewiele się zdała wczesna próba objęcia przewagi, bowiem punktować zaczęło jedynie Vitality.

Kłopotów BDS ciąg dalszy

Jeszcze przed wybiciem kwadransa Pszczoły podjęły decyzję o zanurkowaniu pod dolną wieżę. Akcja okazała się być mocno nietrafiona, co przypłaciły jedną głową. Podopieczni Louis-Victora „Mephisto” Legendre’a szybko się odgryźli, eliminując moment później dwójkę rywali. Dzięki temu i kilku kolejnym wykorzystanym szansom VIT miało już aż siedem tysięcy sztuk złota przewagi.

Ekipa Cinkrofa mimo podejmowania prób nie potrafiła odrobić straty w funduszach, a, co gorsza, ta stale rosła. Szanse na zwycięstwo Teamu BDS jeszcze bardziej zbliżyły się ku zeru w sytuacji w okolicy 23. minuty. Wówczas zespół Boderka zgarnął najpierw wzmocnienie Nashora, a zaraz po tym pomaszerował po Duszę Smoka Górskiego, uprzednio zabijając jeszcze czwórkę oponentów. Całość zakończyła potyczka niespełna pięć minut później, po której niebieski Nexus zrównał się z ziemią.

Przed nami ostatni pojedynek zaplanowany na piątkowy wieczór z LEC. Rogue zagra z MAD Lions. Ten oraz wszystkie kolejne mecze będziecie mogli obejrzeć z polskim komentarzem na kanałach Polsat Games w telewizji, na Twitchu oraz w serwisie YouTube, a także na oficjalnej transmisji na LoL Esports. Po więcej informacji dotyczących LEC zapraszamy do naszej relacji tekstowej:

LEC

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Ogłoszono uczestników ESL Challenger 48, zagrają m.in. Dignitas i Virtus.pro

Cztery zaproszenia rozesłane Tak więc zaproszenia zgarnęli m.in. dwaj ćwierćfinaliści ostatniego Majora, czyli Virtus.pro i FURIA Esports. Ta druga d...