"Organizacja wycofała się ze współpracy"

O całej sprawie za pośrednictwem mediów społecznościowych opowiedział Kacper "darko" Ściera, który miał znaleźć się wśród nowych reprezentantów Illuminiar. – Wszystko szło w bardzo dobrym kierunku, do pewnego momentu. Przez prawie miesiąc zapewniano nas, że podpisujemy się z organizacją i wszystko jest na jak najlepszej drodze, żeby się dogadać. Codzienne obietnice odnośnie faktu, że jesteśmy jedyną drużyną w kręgu ich zainteresowań i że nasza współpraca jest kwestią czasu, były już normą. Dochodziło nawet do momentu, w którym rozmawialiśmy o szczegółach związanych z bootcampem – przyznał 24-latek.

– Wierząc w przekazane zapewnienia i warunki umowy, odrzuciliśmy wszystkie inne możliwe opcje, jakie mieliśmy w tamtej chwili. Dwie godziny po wspomnianej rozmowie o bootcampie poinformowano nas, że Illuminar jednak chce pójść inną drogą. Tym samym organizacja wycofała się ze współpracy. Jednocześnie z różnych źródeł dochodziły do nas plotki, że decyzja o odsunięciu nas z kręgu zainteresowań została podjęta wcześniej, a sama organizacja szukała alternatyw na boku. Oficjalnie nie mieliśmy pojęcia o tej sytuacji, a nasze rozmowy dalej były kontynuowane – dodał Ściera, nie kryjąc przy tym wyraźnego rozgoryczenia.

Tym samym zespół, w którym poza darko znaleźli się również związani do niedawna z ESCĄ Bartosz „baljs” Mikołajewicz, Łukasz "azizz" Kałkowski oraz Piotr "p1ter" Kubiak, nadal musi prowadzić poszukiwania nowego domu. Owe trio w wesprą w tym Patryk "ponczek" Wites, który jeszcze w sierpniu rozstał się z Wisłą All iN! Games Kraków oraz były zawodnik Dr Pepper Teamu, Adrian "kadziu" Lis. – Są to ludzie, w których niesamowicie wierzę i każdego dnia udowadniają mi jak ważnymi cechami są dążenie do perfekcji, ciężka praca i przede wszystkim uczciwość. Jestem pod wrażeniem, w jak szybkim tempie progresujemy i pokładam w tym projekcie ogromne nadzieje – zapewnił Ściera. Co ważne, darko i spółka mają po swojej stronie atut, jakim jest slot w nadchodzącym sezonie ESEA Advanced.

Jaki kierunek obierze Illuminar?

A co z Illuminar? Sama organizacja nie zabrała na ten temat głosu ani w sprawie oskarżeń darko, ani też na temat przyszłości swojej dywizji CS:GO. Nie oznacza to jednak, że w kuluarach nic się nie dzieje. Wprawne oko mogło bowiem zauważyć, że wśród uczestników najbliższej edycji ESEA Open znalazła się właśnie drużyna spod znaku błękitnego oka. Na ten moment w jej składzie znajdują się dwaj gracze, tj. Błażej "zaNNN" Bączkowski, który jako jedyny członek poprzedniej drużyny zachował swój fotel, a także Piotr "morelz" Taterka. W tym miejscu warto przypomnieć, że doświadczony 27-latek w przeszłości miał już okazję występować pod banderą Illuminar.