Ungentium vs
(16:00, BO3)
K23

W minionych dniach podopieczni Macieja "Luza" Bugaja okazali się lepsi zarówno od GMT Esports, jak i KOVA Esports. W obu wypadkach nie było jednak łatwo, bo rywale postawili Polakom naprawdę wygórowane warunki i za każdym razem do wyłonienia triumfatora potrzebne były aż trzy mapy. Na swoje szczęście Ungentium miało po swojej stronie Wojciecha "Prisma" Ziębę, który w sumie zgromadził w rozgrywkach już 128 fragów i wypracował rating na poziomie 1,25. Nie da się więc ukryć, że także i dziś postawa 23-latka może być kluczowa w kontekście końcowego rezultatu, tym bardziej że nasi rodacy tym razem mierzyć się będą z rywalem z teoretycznie nieco wyżej półki.

Wszak kolejną przeszkodą na drodze graczy Luza będzie K23. Mówimy tutaj o formacji, która swego czasu grała nawet na Majorze, aczkolwiek tamten okres pamięta jedynie Sanjar "neaLaN" İshakov. Nie oznacza to oczywiście, że obecnie zespół z Europy Wschodniej prezentuje się słabo – ba, zajmuje on 22. miejsce w rankingu HLTV! Wpływ na taki stan rzeczy mają m.in. uważani za spore talenty David "n0rb3r7" Daniyelyan oraz Pyotr "fame" Bolyshev. Szczególnie na 18-latka warto tutaj zwrócić uwagę, wszak niedawno komplementowali go tak utytułowani zawodnicy, jak Denis „⁠electroNic” Sharipov i Abay „⁠HObbit⁠” Khasenov, określając go mianem przyszłej potencjalnej gwiazdy.

Spotkanie pomiędzy Ungentium a K23 rozpocznie się o godzinie 16:00 i rozegrane zostanie w systemie BO3. Obejrzeć je wraz z polskim komentarzem obejrzeć będzie można pod tym adresem.