STS
fot. ESL

ESL i FACEIT pod wspólną banderą. Oto ESL FACEIT Group!

Jesienią 2020 roku ESL oraz DreamHack stały się jednością, tworząc w ten sposób ESL Gaming. Teraz jednak do tych dwóch podmiotów dołączył trzeci i jest nim brytyjski FACEIT! Tym samym narodziło się ESL FACEIT Group, którego powstanie ma też związek ze zmianami na poziomie właścicielskim.

Przyspieszyć rozwój esportu

ESL FACEIT Group po dopełnieniu wszystkich formalności stanie się bowiem własnością Savvy Gaming Group, w której funkcję CEO pełni Brian Ward, czyli były pracownik takich gigantów gamingowej branży, jak Electronic Arts, Microsoft czy też Activision Blizzard. – SGG chce znacząco inwestować w przemysł gier oraz esportu i w materialny sposób wzmocnić globalną społeczność skupioną wokół gier. Jesteśmy zachwyceni możliwością pracy z ESL FACEIT Group. Ta umowa pozwoli nam aktywnie wspierać tworzenie esportowego ekosystemu na światowym poziomie. Dzięki naszej inwestycji ESL FACEIT Group będzie w stanie przyspieszyć rozwój tego bezkonkurencyjnego doświadczenia dla graczy oraz fanów – zapewnił Ward w oficjalnej notce prasowej.

Co istotne, obie firmy przez lata zgromadziły ogromne doświadczenie jeżeli chodzi o organizację imprez esportowych, w tym także tych najważniejszych, jak Majory Counter-Strike’a. Teraz zaś wspólnie będą mogły wykorzystać swoją wiedzę, by elektroniczna rywalizacja i związany z nią ekosystem weszły na jeszcze wyższy poziom. Pomóc ma w tym również nowa kadra kierownicza, na której czele jako dyrektorzy generalni staną Craig Levine oraz Niccolo Maisto. Z kolei współzałożyciel ESL, Ralf Reichert, obejmie funkcję prezesa wykonawczego, który wspierać będzie pozostałych członków zespołu.

Transakcja warta 1,5 mld dolarów?

Nasza misja pozostaje bez zmian. Chodzi o stworzenie świata, w którym każdy może być kimś. Nasza fuzja z FACEITEM oraz wsparcie SGG dadzą nam więcej wiedzy, możliwości i zasobów niż kiedykolwiek, byśmy mogli nadal działać w ramach tej wizji. Niezależnie od tego, czy rywalizujesz, czy tylko oglądasz, czy robisz to na poziomie profesjonalnym, każdy przystanek tej drogi zostanie dzięki tej fuzji ulepszony. Dla graczy, wydawców i partnerów to niesamowicie ekscytująca możliwość, by móc zabrać wszystkich w podróż od pierwszych kroków aż do szansy międzynarodowej rywalizacji na największych esportowych scenach – stwierdził Craig Levine, CEO w ESL.

W minionych latach ESL oraz FACEIT miały znaczący i pozytywny wpływ na rozwój branży esportowej, wprowadzając różnorodne rozwiązania dla graczy, drużyn, wydawców i deweloperów. Łącząc te kompleksowe możliwości przy wsparciu SGG przyjmujemy długoterminowe podejście w kwestii rozwoju solidniejszych podstaw do lepszego wsparcia całego gamingowego ekosystemu w przyszłości oraz tworzenia w zrównoważony sposób większej wartości dla wszystkich zaangażowanych interesariuszy  – przyznał dyrektor generalny FACEITA, Niccolo Maisto.

Co ciekawe, za SGG stoi Public Investment Fund, czyli państwowy fundusz majątkowy z Arabii Saudyjskiej. O PIF głośno było już pod koniec 2021 roku, gdy organ ten przejął występujące w angielskiej Premier League Newcastle United. Warto też wspomnieć, że według Dexerto cała transakcja związana z powstaniem ESL FACEIT Group miała kosztować Saudyjczyków aż 1,5 miliarda dolarów, z czego miliard przeznaczono na wykup ESL od MTG, a kolejne pół miliona na uzyskanie praw do FACEITA.

Tagi: , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Harpoon, Team ESCA Gaming, Ultraliga

Kradzieże, podekscytowana Jinx i wygrana o włos. Najlepsze akcje 2. rundy Ultraligi

5. Ale fajny Heroldzik, chyba sobie go wezmę Biorąc pod uwagę wyniki oraz dyspozycję devils.one i AGO ROGUE podczas pierwszego tygodnia Ultraligi...