STS
Faker, T1, LCK 2021
fot. LCK

LCK: T1 w obronie pierwszego miejsca i Gen.G czyhające na wpadkę lidera

Pora na kolejną dawkę emocji z udziałem czołowych drużyn League of Legends w Korei Południowej. Już dziś rozpocznie się trzeci tydzień wiosennego splitu League of Legends Champions Korea, czyli czołowych południowokoreańskich rozgrywek LoL-a. Co czeka nas w nadchodzących dniach?

Ważne sprawdziany T1

Zacznijmy od rzeczy najistotniejszej, czyli dość trudnego harmonogramu aktualnego lidera klasyfikacji – T1. Ekipa Lee „Fakera” Sang-hyeoka w tej rundzie fazy zasadniczej podejmie znajdujące się obecnie na trzeciej pozycji Nongshim RedForce, natomiast w niedzielę na T1 czekać będzie DWG KIA. Formacja Heo „ShowMakera” Su po licznych zmianach w składzie jak dotąd nie radzi sobie tak piorunująco dobrze, jak nas do tego przyzwyczaiła, niemniej na spotkanie z zespołem Fakera fani LCK już zacierają ręce.

Gen.G wróci na szczyt?

Potencjalną wpadkę T1 może wykorzystać aktualny wicelider zestawienia, Gen.G Esports, którego czeka nieco łatwiejsza przeprawa. To właśnie drużyna Parka „Rulera” Jae-hyuka otworzy ten tydzień rywalizacji pojedynkiem z Kwangdong Freecs, które choć w minionej rundzie pokonało Liiv SANDBOX, dalej zajmuje szary koniec tabeli – aczkolwiek ex aequo z trzema innymi ekipami. Nieco bardziej wyrównanie zapowiada się sobotni pojedynek Gen.G z kt Rolster, choć podopieczni telekomunikacyjnego giganta zdążyli już zaznać goryczy porażki w pojedynkach z DWG KIA oraz NS RedForce. Do pokonania Gen.G trzeba będzie dać z siebie znacznie więcej.

Ścisk na dnie LCK

Trzeci tydzień LCK powinien – przynajmniej po części – rozwiązać sytuację w dolnych rejonach klasyfikacji. Ba, już pierwszy dzień tej kolejki zmagań wyjaśni co nieco, bo dziś tuż po meczu KDF z Gen.G naprzeciw siebie staną gracze Fredit BRION oraz DRX. Drużyny Kima „Lavy” Tae-hoona oraz Parka „Teddy’ego” Jin-seonga skrzyżują natomiast miecze w piątek, a na koniec tej rundy w szranki staną też Liiv SANDBOX oraz Hanwha Life Esports. Choć HLE znajduje się o oczko wyżej niż cztery pozostałe drużyny z dołu tabeli, to tylko za sprawą dodatniego bilansu gier, toteż Oh „Vsta” Hyo-seong muszą mieć się na baczności.

Harmonogram trzeciej kolejki LCK:

26 stycznia
9:00 Kwangdong Freecs vs Gen.G Esports BO3
12:00 Fredit BRION vs DRX BO3
27 stycznia
9:00 Liiv SANDBOX vs kt Rolster BO3
12:00 T1 vs Nongshim RedForce BO3
28 stycznia
9:00 Hanwha Life Esports Hanwha Life Esports vs DWG KIA BO3
12:00 Kwangdong Freecs vs Fredit BRION BO3
29 stycznia
9:00 kt Rolster vs Gen.G Esports BO3
12:00 Nongshim RedForce vs DRX BO3
30 stycznia
9:00 T1 vs DWG KIA BO3
12:00 Liiv SANDBOX vs Hanwha Life Esports Hanwha Life Esports BO3

Wszystkie mecze wiosennego splitu LCK będziecie mogli obejrzeć z angielskim komentarzem na Twitchu oraz YouTube. Transmisja rozpoczynać się będzie każdego kolejnego dnia, aż do niedzieli, o godzinie 9:00. Aktualną klasyfikację możecie natomiast znaleźć w naszym ostatnim podsumowaniu południowokoreańskiej ligi, które znajdziecie pod tym adresem.

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Ultraliga, Sezon 6, puchar

AGO ROGUE i ESCA się radują, DV1 w piątym kręgu piekła. Kolejne mecze Ultraligi za nami

AGO ROGUE i ESCA wciąż niepokonane Grono tych drugich stanowią dwie formacje – AGO ROGUE oraz Team ESCA Gaming, które dopisały do swoich dorobków już...