WOŚP na wirtualnych boiskach

W trybie FIFA Ultimate Team pojawiły się bowiem przedmioty związane właśnie z fundacją Jerzego Owsiaka. Główną nagrodą jest pełny strój dla członków naszej drużyny w kolorze czarnym, na którym znalazło się ogromne serduszko Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Niemniej, aby go zdobyć, musimy wykonać trzy zadania. Co istotne, każde z nich także nagrodzone będzie jakimś elementem graficznym – w ten sposób zgarnąć możemy herb, tifo oraz motyw stadionu. Dodatkowo za ukończenie wszystkich wyzwań otrzymamy także kilkaset punktów doświadczenia. A te z uwagi na nieuchronnie zbliżający się koniec sezonu są jeszcze bardziej cenne.

A co w ogóle musimy zrobić? Otóż wszystkie trzy zadania związane są z trybem Squad Battles, w którym mierzymy się z drużynami sterowanymi przez sztuczną inteligencję, aczkolwiek możemy je wykonać także w Division Rivals. I nie trzeba chyba dodawać, że w tym pierwszym wypadku będzie to o wiele prostsze, prawda? Tak czy inaczej, jeżeli zdecydujemy się na SB, to będziemy musieli rozegrać osiem spotkań na poziomie co najmniej "zawodowiec". Przy zachowaniu tego stopnia trudności powinniśmy także zaliczyć sześć asyst pomocnikiem. Z kolei na poziomie co najmniej "nowicjusz" musimy strzelić gola wolejem w czterech meczach. Na zrobienie tego wszystkiego mamy tydzień.

Na pomoc okulistyce dziecięcej

30. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 30 stycznia pod hasłem "Przejrzyj na oczy". Tym razem fundusze będą zbierane na wsparcie polskiej okulistyki dziecięcej poprzez zakup sprzętu specjalistycznego, takiego jak m.in. angiograf dwupłaszczyznowy do leczenia siatkówczaka czy też lampy szczelinowe do diagnostyki przedniego odcinka oka. Co warte wspomnienia, WOŚP można wesprzeć już teraz albo poprzez dokonanie wpłaty online, albo też poprzez wzięcie udziału w jednej z licznych licytacji.