G2 zdało pierwszy sprawdzian

Ale zacznijmy od wydarzeń, które miały miejsce właśnie w pierwszej z grup. To właśnie tam do rywalizacji przystąpiło m.in. mocno wzmocnione G2 Esports, które w walce o jak najlepszy wynik wspierali nowo pozyskani Ilya "m0NESY" Osipov i Aleksi "Aleksib" Virolainen. Rosjanin i Fin mieli zresztą spory wkład w triumfy Samurajów, ci bowiem w piątek wygrali wszystkie trzy mecze! Zaczęli od zwycięstwa z Complexity Gaming, by potem dwukrotnie rozprawić się z Ninjas in Pyjamas. Szczególnie drugi mecz, mający miejsce w finale zbioru A, pokazał siłę G2, które powróciło z wyniku 8:15 i w dogrywce przechyliło szalę na swoją stronę wynikiem 22:19. Dzięki temu to właśnie skład dowodzony przez Aleksiegob zacznie play-iny dopiero od trzeciej ich rundy. Z kolei NIP jako wicemistrz wylądował w rundzie drugiej, podczas gdy gracze Complexity i BIG kolejny etap rywalizacji rozpoczną na linii startowej, co oznacza, że od awansu na wiosenne finały dzielić ich będą aż trzy pojedynki BO3.

Komplet piątkowych wyników BLAST Premier Spring Groups 2022:

28 stycznia

Półfinał drabinki wygranych grupa A

15:00 G2 Esports 16:12 Complexity Gaming Nuke
16:00 BIG 12:16 Ninjas in Pyjamas Overpass

Finał drabinki wygranych grupa A

17:30 G2 Esports 16:6 Ninjas in Pyjamas Inferno

1. runda drabinki przegranych grupa A

18:30 Complexity Gaming 10:16 BIG Nuke

Finał drabinki przegranych grupa A

20:00 Ninjas in Pyjamas 16:9 BIG Nuke

Finał grupa A

21:30 G2 Esports 22:19 Ninjas in Pyjamas Mirage

mantuu z nowym prowadzącym

Sobota zacznie się zaś od mocnego uderzenia. O godzinie 15:00 czeka nas wszak mecz z udziałem najlepszej drużyny świata, Natus Vincere. Ta, co oczywiste, nie dokonała żadnych kadrowych roszad i spróbuje przedłużyć swoją dominację na scenie w dokładnie takim samym składzie, jak dotychczas. Przeszkodzić NAVI spróbują Brazylijczycy z MIBR, aczkolwiek już teraz ich szanse wydają się minimalne m.in. na brak wykluczonego przez COVID-19 Marcelo "chelo" Cespedes, którego zastępować będzie Breno "brnz4n" Poletto z akademii. Godzinę później w akcji zobaczymy też Mateusza "mantuu" Wilczewskiego, jedynego Polaka w stawce. Jego OG do starcia z Duńczykami z Astralis przystąpi pod nowym dowództwem, bo od kilku dni rolę prowadzącego międzynarodowego składu pełni już pozyskany z G2 Esports Nemanja "nexa" Isaković. Przed Serbem niełatwe zadanie, bo z jednej strony będzie musiał  on zastąpić Aleksiegob, a z drugiej poprowadzić ekipę spod znaku Red Bulla do upragnionych sukcesów.

Sobotni harmonogram BLAST Premier Spring Groups 2022:

29 stycznia

Półfinał drabinki wygranych grupa B

15:00 Natus Vincere vs MIBR BO1
16:00 Astralis vs OG BO1

Finał drabinki wygranych grupa B

17:30 TBD vs TBD BO1

1. runda drabinki przegranych grupa B

18:30 TBD vs TBD BO1

Finał drabinki przegranych grupa B

20:00 TBD vs TBD BO1

Finał grupa A

21:30 TBD vs TBD BO1

Wszystkie mecze wraz z polskim komentarzem będzie można obejrzeć na oficjalnym kanale ESPORT NOW na Twitchu. Po więcej informacji na temat finałów BLAST Premier Spring Groups 2022 zapraszamy do naszej relacji.