"Każdy się czuł niedoceniony"

Wcześniej 33-latek zaprezentował się jednak podczas drugiej konferencji HIGH League, która miała miejsce w poniedziałek. Podczas niej uczestnicy nadchodzącej gali odpowiedzieli na wiele pytań i to niekoniecznie takich związanych z czekającym ich wyzwaniem. W przypadku pashy, co raczej nie dziwi, nie zabrakło kwestii Virtus.pro i spędzonego w tej organizacji czasu. Wszak to właśnie w jej barwach Jarząbkowski sięgnął po mistrzowski tytuł ESL Major Series One Katowice 2014 oraz wicemistrzostwo ELEAGUE Major Atlanta 2017, dokładając do tego szereg innych sukcesów. Niemniej wszyscy pamiętamy, że w 2017 roku skład Virtusów zaczął się sypać.

Wydarzyło się to po tym, jak VP wygrało DreamHack Masters Las Vegas 2017, a jeden z członków ekipy, Wiktor "TaZ" Wojtas, otrzymał w prezencie od właściciela organizacji Mercedesa. Było to następstwem swoistego zakładu, ale finalnie miało destrukcyjny wpływ na atmosferę wewnątrz zespołu, co też pasha przyznał podczas konferencji. – To był kluczowy moment, bo doceniony był tylko jeden zawodnik. Graliśmy, pracowaliśmy na sukces, cała drużyna pracowała, żeby być najlepszymi na świecie. A jedna osoba jest doceniana i dostaje od szefa nagrodę, a reszta robiła jeszcze lepszą robotę. Więc każdy się czuł niedoceniony i niestety rozpad był gdzieś pisany w kartach – stwierdził były gracz.

Byli koledzy będą dopingować pashę

Późniejszy rozpad drużyny sprawił, że relacje pomiędzy poszczególnymi członkami Virtus.pro się popsuły. W niektórych wypadkach udało się je naprawić i tak było w przypadku TaZa oraz Filipa "NEO" Kubskiego, z kolei w niektórych niekoniecznie. Widać to było w momencie, gdy pasha wyjawiał, którzy z jego byłych klubowych kolegów być może pojawią się w Krakowie, by z wysokości trybun dopingować go podczas walki. – Na pewno przyjedzie Snax, bo jest z Krakowa. Może byali przyjedzie ze Szczecina. Nie wiem, jak z TaZem, bo nie mamy za dobrego kontaktu. NEO – nie mam pojęcia. I przyjedzie nasz trener, mój kolega, kuben – przyznał Jarząbkowski.

Przypomnijmy, że przeciwnikiem pashy będzie Michał „Owca” Owczarzak, youtuber i członek ekipy Warszawski Koks. Walka ta stoczona zostanie w formule bokserskiej z wykorzystaniem małych rękawic. Całość będzie mieć miejsce przy okazji gali HIGH League 2, która odbędzie się 5 lutego 2022 roku w krakowskiej TAURON Arenie.