STS
LEC 2021 Spring
fot. Riot Games/Michał Konkol

Kiedy LEC wróci do studia? Znamy nieoficjalną datę

Bardzo dobre wieści dla wszystkich fanów League of Legends European Championship. Wczoraj portal Dot Esports poinformował o tym, że według źródeł Pablo Suáreza znów zobaczymy zawodników na dużej scenie i to już niebawem.

LEC wróci do studia?

Jak podaje Suárez, do tego miałoby dojść już w przyszłym tygodniu. Stałoby się to po czterech kolejkach rozgrywek online. LEC zostało bowiem ponownie zmuszone do przeniesienia się do tego formatu ze względu na nadal szalejącą pandemię COVID-19. Obecnie zawodnicy przebywają podczas meczów w ośrodkach swoich organizacji i taki stan rzeczy pozostaje od letnich play-offów w 2021 roku. Większość rozgrywek w poprzednim sezonie odbywała się właśnie w formie online.

Za tą radosną nowiną idzie także bardziej gorzka informacja. Dla fanów i mediów wrota najlepszej europejskiej ligi zostaną nadal zamknięte. Tak twierdzi to samo źródło, które wyjawiło Dot Esports datę powrotu do studia. I na ten moment, w którym wszyscy będą w stanie uczestniczyć w widowiskach, trochę poczekamy. Nie jest też pewne, czy powrót do formatu offline będzie zmianą stałą, czy też tylko chwilowym udogodnieniem. Przypomnijmy, że niektóre ligi pozwalają tylko na najważniejsze spotkania na scenie, podczas gdy reszta pozostaje rozgrywana w formie online.


Kolejne starcia w ramach LEC rozpoczną się już dzisiaj od godziny 17:00. Wszystkie mecze LEC 2022 Spring Split będziecie mogli obejrzeć z polskim komentarzem na kanałach Polsat Games w telewizji, na Twitchu oraz w serwisie YouTube. Więcej informacji dotyczących wiosennego splitu LEC znajdziecie w naszej relacji tekstowej:

LEC

Tagi: ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Tym razem akcje drużynowe królowały! Najlepsze zagrania 4. rundy Ultraligi

5. Agresja Goskilli W środę okazję do zawalczenia ze sobą miały drużyny, którym do tej pory nie poszło najlepiej w siódmym sezonie Ultraligi. Mim...