Trzy mecze, dziewięć map

Zacznijmy jednak od mantuu i spółki, którzy po dramatycznym boju pozostawili w pokonanym polu Ninjas in Pyjamas. Niemniej do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były aż trzy mapy, z czego tylko pierwsza, Overpass, miała wyrównany przebieg. Tam OG gładko rozgromiło rywali 16:4, ale później na Ancient poległo rzutem na taśmę. Jeszcze bardziej wyrównany przebieg miał Mirage, bo tam doszło nawet do dogrywki, a niewiele brakowało, by to NIP mógł świętować zwycięstwo. Jednakże na swoje szczęście ekipa Wilczewskiego czterokrotnie się obroniła i wyrównała stan potyczki, by potem, już w doliczonym czasie gry, przechylić szalę na swoją stronę.

Takiego szczęścia nie miało G2. Samurajowie musieli bowiem uznać wyższość Teamu Vitality, chociaż w pewnym momencie wydawało się, że to oni bardziej się rozpędzili. Wszak po porażce na Inferno udało im się gładko rozprawić z rywalami na Mirage'u i wyglądało na to, że to oni na Duście2 postawią kropkę nad i. Aczkolwiek stało się inaczej i po zaciętym starciu to francusko-duński skład miał powody do radości. Cieszyć się mogli także fani FaZe Clanu. Ich ulubieńcy mimo bolesnej porażki 2:16 na Overpassie odpowiedzieli BIG pięknym za nadobne i całkowicie zniszczyli przeciwników na Nuke'u. Tam gracze amerykańskiej organizacji doszczętnie zniszczyli Niemców, gromiąc ich aż 16:1 i tym samym przypieczętowując swój awans.

Komplet sobotnich wyników BLAST Premier Spring Groups 2022:

5 lutego

3. runda play-inów

13:00 G2 Esports 1:2 Team Vitality Inferno 10:16
Mirage 16:4
Dust2 12:16
16:30 OG 2:1 Ninjas in Pyjamas Overpass 16:4
Ancient 14:16
Mirage 19:17
18:30 FaZe Clan 2:1 BIG Dust2 16:14
Overpass 2:16
Nuke 16:1

Ostatnia szansa na awans

Ale to jeszcze nie koniec emocji, bo wciąż na swoich zdobywców czekają trzy bilet na wiosenne finały. Po te sięgną triumfatorzy zaplanowanych na dziś spotkań ostatniej szansy. W akcji zobaczymy m.in. liderów światowego rankingu z Natus Vincere, którzy na razie radzą sobie zaskakująco przeciętnie. Zaledwie jedno zwycięstwo w czterech meczach? To nie jest to, na co liczyli fani NAVI. Ale w niedzielę pojawi się szansa na odkupienie, tym bardziej że gracze z regionu CIS mierzyć się będą z Ninjas in Pyjamas, z którym polegli w drugiej rundzie play-inów. Przed okazją do rewanżu stanie też Astralis – oponentami Duńczyków będą zawodnicy BIG. Dzień rozpocznie się natomisat od starcia G2 Esports z MIBR i nie ulega wątpliwości, że to Samurajowie będą murowanym faworytem do awansu.

Niedzielny harmonogram BLAST Premier Spring Groups 2022:

6 lutego

Mecze ostatniej szansy

13:00 MIBR vs G2 Esports BO3
16:30 Natus Vincere vs Ninjas in Pyjamas BO3
18:30 Astralis vs BIG BO3

Wszystkie mecze wraz z polskim komentarzem będzie można obejrzeć na oficjalnym kanale ESPORT NOW na Twitchu. Po więcej informacji na temat finałów BLAST Premier Spring Groups 2022 zapraszamy do naszej relacji.