G2 i NAVI grają dalej, Astralis nie

Szczególnie dużym zaskoczeniem była tutaj postawa NAVI, które w poprzednich fazach poniosło aż trzy porażki. Z tego powodu liderzy światowego rankingu bardzo długo nie mogli być pewni awansu na turniej finałowy. Taką pewność zapewnili sobie dopiero wczoraj, rozprawiając się z Ninjas in Pyjamas. Szczególny pokaz umiejętności graczy z regionu CIS otrzymaliśmy na Nuke'u, gdzie rozgromili oni NIP aż 16:6. O wiele bardziej wyrównany przebieg miało starcie na Overpassie, gdzie niewiele brakowało, a potrzebna byłaby nawet dogrywka. Niemniej finalnie do niej nie doszło i to Oleksandr "s1mple" Kostyliev i spółka mogli cieszyć się z sukcesu. Z kolei Ninjas pozostało oczekiwać na powrót Nicolaia "dev1ce'a" Reedtza, chociaż nadal nie wiadomo, kiedy Duńczyk dojdzie do pełni sprawności.

Większego oporu nie postawił natomiast MIBR. Brazylijczycy na dwóch mapach urwali G2 Esports zaledwie jedenaście rund, ale też trudno się dziwić. Wszak w świetnej dyspozycji byli kuzyni Kovač, Nikola "NiKo" i Nemanja "huNter-", ale także i pozyskany niedawno Ilya "m0NESY" Osipov. Nastoletni Rosjanin podczas swojego debiutanckiego turnieju tier 1 pokazał, że dla niego przejście z niższego poziomu wcale nie musi być bolesne. Bolesne zderzenie z rzeczywistością zaliczyło z kolei Astralis. Duńska piątka po raz drugi podczas fazy grupowej BLASTA musiała uznać wyższość BIG. Tym razem jednak było to o tyle bolesne w skutkach, że pozbawiło zespołu dowodzonego przez Lukasa "gla1ve'a" Rossandera awansu.

Komplet niedzielnych wyników BLAST Premier Spring Groups 2022:

6 lutego

Mecze ostatniej szansy

13:00 MIBR 0:2 G2 Esports Ancient 5:16
Inferno 6:16
16:30 Natus Vincere 2:0 Ninjas in Pyjamas Nuke 16:6
Overpass 16:14
18:30 Astralis 0:2 BIG Ancient 14:16
Dust2 9:16

Wszystkie mecze wraz z polskim komentarzem będzie można obejrzeć na oficjalnym kanale ESPORT NOW na Twitchu. Po więcej informacji na temat finałów BLAST Premier Spring Groups 2022 zapraszamy do naszej relacji.