W akcji m.in. wzmocniona Wisła i mistrzowie świata

Co ważne, swój udział w tym counter-strike'owym święcie będzie mieć również Wisła All iN! Games Kraków. Biała Gwiazda dzięki triumfowi w ostatniej edycji ESL Mistrzostw Polski zapewniła sobie bilet do fazy play-in IEM-a, w której wystąpi zresztą po raz drugi. Przed rokiem, gdy turniej rozegrany został w internecie, Wiślacy nie wypadli najlepiej, ale teraz apetyty są większe. Wpływ na taki stan rzeczy ma m.in. fakt, że krakowski klub wykorzystał przerwę międzysezonową, by solidnie się wzmocnić, pozyskując Michała "snatchiego" Rudzkiego z Anonymo Esports oraz Kamila "Sobola" Sobolewskiego z MAD DOG'S PACT. Na naszym podwórku to naprawdę dwa gorące nazwiska i wydaje się, że pod względem personalnym Wisła to obecnie najmocniejszy zespół w Polsce. Pytanie tylko, czy to wystarczy, by podjąć rękawicę rzuconą przez najlepszych?

Warto też wspomnieć, że na mistrzach Polski rodzime akcenty się nie kończą, bo w akcji zobaczymy także Pawła "dychę" Dychę i Olka "hadesa" Miśkiewicza, którzy zwyczajowo przywdziewać będą barwy ENCE. Ale do grona faworytów trudno ich zaliczyć. Wszak tam zaklepane miejsca mają już m.in. finaliści ostatniego Majora, czyli Natus Vincere i G2 Esports. O ile jednak NAVI utrzymało dotychczasowy skład, tak Samurajowie postawili na małą kadrową rewolucję. W jej wyniku szeregi G2 zasilili Aleksi "Aleksib" Virolainen oraz uważany za ogromny talent Ilya "m0NESY" Osipov. A przy tym wszystkim nie można też pomijać przebudowanego Teamu Vitality czy też niezmiennie groźnego Gambit Esports. Cóż, zapowiada się naprawdę mocno obsadzona impreza!

Powalcz o nagrody od STS

Nim jednak rozpoczną się zmagania, warto przyjrzeć się akcji przygotowanej przez rodzimego bukmachera, czyli firmę STS. Owa akcja nazywa się Road to Katowice i dzięki niej kibice będą mogli sięgnąć po atrakcyjne nagrody. Wśród nich znalazły się m.in. bilet GOD MODE i karnety na IEM, a także laptopy gamingowe oraz gwarantowane bonusy dające łącznie 100 PLN na grę w STS. Niemniej wcześniej trzeba będzie się wykazać odpowiednią wiedzą, by rozwiązać przygotowane przez ekspertów zadania.

Kliknij, aby dowiedzieć się więcej:

IEM Katowice 2022 odbędzie się między 15 a 27 lutego. Niemniej pierwsze dni imprezy zostaną rozegrane bez udziału publiki. Ta zobaczy swoich ulubieńców w akcji w dniach 25-27 lutego, gdy zmagania przeniosą się do Spodka. To tam najlepsi gracze CS:GO i StarCrafta II stoczą ostateczny bój o mistrzowski tytuł.

Artykuł powstał we współpracy z STS.