STS
fot. Activision

Wystartował drugi sezon Call of Duty: Warzone

Niespodziewanie w poniedziałek o godzinie 18, dwie godziny wcześniej niż zapowiadali to twórcy, rozpoczął się drugi sezon Call of Duty: Warzone. W grze pojawiło się sporo nowej zawartości. Doszło między innymi do poprawy balansu, pojawili się nowi operatorzy oraz bronie, a także dodany został całkowicie odświeżony karnet bojowy, dostępny do zakupienia w sklepie.

O większości zmian informowaliśmy już tydzień temu, kiedy to na oficjalnej stronie Call of Duty pojawił artykuł opisujący planowaną aktualizację rozgrywki w sezonie drugim. Wszystkie z nich są już dostępne w grze. Najważniejsze wśród nich to dodatkowe lokalizacje na mapie, tajemniczy środek chemiczny, niedostępne wcześniej pojazdy oraz nowe bronie.

Wiele nowości

Jak się jednak okazało, lista zmian jest o wiele dłuższa, niż można było się tego spodziewać. Na start sezonu drugiego Raven Software wzięło się za gruntowną modernizację dodatków do broni z Call of Duty: Vanguard. Jedną z najważniejszych jej części jest osłabienie najczęściej dotąd używanych przez graczy typów amunicji – podpalającej oraz przedłużonej. Po raz pierwszy twórcy ruszyli też rzadko wybierane karabiny snajperskie pochodzące z Vanguarda. Zmienione zostały lufy większości broni, a przyrządy celownicze, zgodnie z zapowiedziami deweloperów, powinny być teraz lepiej dostosowane do rozgrywki.

Twórcy postawili też na wyraźniejsze oddzielenie od siebie standardowego Battle Royale od Vanguard Royale. Od teraz w tym drugim trybie nie będzie można już zakupić BSP w kioskach, a pierwszy publiczny zrzut zaopatrzenia będzie miał teraz miejsce o wiele szybciej. Z Vanguard Royale usunięte zostały granaty ogłuszające oraz Martwa Cisza. Dodatkowo w obu trybach doszło do zmian balansu ekonomii oraz wyposażenia dostępnego do podniesienia z ziemi i skrzynek.

Szybsze zdobywanie poziomów

Zmianą, która zdecydowanie ucieszy większość graczy, jest przyspieszenie zdobywania doświadczenia broni. Dzięki temu nie będzie trzeba już spędzać tak wiele czasu, by odblokować najlepsze dodatki. Co więcej, dodano też opcję zapisywania niestandardowych modyfikacji broni z Call of Duty: Vanguard. Polepszona została także mechanika zakładania płyt pancerza.

Aktualizacja będzie wymagała dość sporo miejsca na dysku. Dla konsol PlayStation będzie to 14,1 GB, dla Xboxów – 13,7 GB, a dla komputerów, w zależności od tego czy zainstalowane jest Call of Duty: Modern Warfare, 11,5 GB lub 15,5 GB. Pełną listę zmian można znaleźć pod tym adresem.

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
YEKINDAR Virtus.pro CS:GO

Virtus.pro wygrywa ESL Challenger 48. Pokaz siły tuż przed IEM Katowice

Rozgrzewka przed Katowicami W zakończonym w miniony weekend turnieju udział wzięły trzy zespoły, które pojawią się również w Katowicach. Oprócz Virtu...