ENCE vs NAVI. Czy zespół Polaków wykorzysta problemy rywala?

Wschodnioeuropejska piątka tuż przed swoim pierwszym meczem padła ofiarą pandemii. Kirill „Boombl4” Mikhailov otrzymał pozytywny wynik testu na koronawirusa i fazę grupową rozegra w hotelowej izolacji. Czy problemy natury zdrowotnej wpłyną na dyspozycję zarówno prowadzącego, jak i całego zespołu NAVI? To pytanie zadają sobie również polscy kibice, bo najlepszy zespół ubiegłego roku stanie w szranki z ENCE Pawła "dychy" Dychy i Olka "hadesa" Miśkiewicza. – Przez to, że się dostaliśmy [do fazy grupowej], wpadnie trochę luzu, trochę pewności siebie i myślę, że damy radęmówił nam przedwczoraj dycha, gdy zapytaliśmy go o szanse Ośmiornic na awans do play-offów. Wtedy nie wiedział jednak jeszcze, iż los w pierwszej rundzie skojarzy ENCE z NAVI. Na całe szczęście mistrzowie ostatniego Majora w tym roku bynajmniej nie są nieomylni.

G2 zmierzy się z Fnatic, mantuu i OG pod ścianą

W równolegle rozgrywanym spotkaniu G2 Esports podejmie Fnatic. Dla jednych to tylko rozgrzewka przed sobotnim szlagierem w LEC z udziałem tych organizacji, dla innych niecierpliwie wyczekiwana okazja, by znów ujrzeć w akcji Ilyę „m0NESY’EGO” Osipova. Później do akcji wkroczą ekipy, które grały już w czwartek. W drabince wygranych grupy A Heroic podejmie Team Vitality, natomiast NIP rzuci wyzwanie Virtus.pro. Stawką pierwsze przepustki do etapu pucharowego. O swój turniejowy byt walczyć będą natomiast MOUZ i OG Mateusza "mantuu" Wilczewskiego oraz Copenhagen Flames i obrońcy tytułu z Gambit Esports.

18 lutego

Ćwierćfinał drabinki wygranych grupy B

12:30 Natus Vincere vs ENCE BO3
12:30 G2 Esports vs Fnatic BO3

Półfinał drabinki wygranych grupy A

16:00 Heroic vs Team Vitality BO3

1. runda drabinki przegranych grupy A

16:00 OG vs MOUZ BO3

Półfinał drabinki wygranych grupy A

19:30 Virtus.pro vs Ninjas in Pyjamas BO3

1. runda drabinki przegranych grupy A

19:30 Copenhagen Flames vs Gambit Esports BO3

Wybrane mecze wraz z polskim komentarzem oglądać będzie można w ESL.TV Polska. Po więcej informacji na temat turnieju CS:GO w ramach Intel Extreme Masters Katowice 2022 zapraszamy do naszej relacji tekstowej.