Team Vitality 0 : 2 Gambit Esports
Mirage 7:16 Inferno 12:16  Overpass 

Pierwsze minuty spotkania przebiegły po myśli Vitality, które m.in. dzięki wygranej pistoletówce szybko przewagę najpierw ekonomiczną, a później również punktową. Był to jednak tylko chwilowy stan, bo z czasem Gambit ustabilizowało swoją sytuację pieniężną i wreszcie podjęło rzuconą rękawicę. I tak naprawdę od tego momentu to obrońcy tytułu rozdawali na serwerze karty. W efekcie zanotowali oni nawet serię dziesięciu wygranych rund, całkowicie spychając swoich oponentów na margines. Ci co prawda po przejściu do ataku próbowali jeszcze nawiązać rywalizację, ale próby te nie zdały się na zbyt wiele. Zwłaszcza w obliczu równej, bardzo dobrej postawy większości członków Gambit, którzy poprowadzili swój zespół do gładkiego zwycięstwa w stosunku 16:7.

Niemniej dla Vitality nie był to jeszcze koniec, bo gracze francuskiej organizacji nadal mieli w zanadrzu wybrane przez siebie Inferno. Bardzo szybko zresztą stało się jasne, że nie był to bynajmniej pick przypadkowy, bo Mathieu "ZywOo" Herbaut i spółka naprawdę wyglądali bardzo pewnie po stronie terrorystów. A dodatkowo dzięki częstemu doprowadzaniu do eksplozji bomby nie musieli się zbytnio martwić o kwestie finansowe. Tak więc po pierwszej połowie to właśnie TV mogło pochwalić się prowadzeniem. Skromnym, bo skromnym, ale jednak osiągniętym po teoretycznie trudniejszej stronie. Zanosiło się więc, że Gambit może mieć spore problemy, tym bardziej że po chwili, już po przerwie, straciło kolejne trzy oczka. Wówczas Vitality prowadziło 11:7 i wydawało się, że koniec mapy jest tylko kwestią czasu. I był, ale z zupełnie innego powodu. Oto bowiem skład z regionu CIS nagle zyskał nowy zapas sił i, podobnie jak wcześniej na Mirage'u, całkowicie zdominował przeciwników. Ci natomiast zupełnie nie spodziewali się takiego renesansu ze strony Gambit i w kolejnych minutach zdobyli jeszcze tylko jeden punkt. Pozostałe rundy padły zaś łupem obrońców tytułu, którzy dzięki temu wygrali 16:12 i wyrzucili Pszczoły za burtę.


Wybrane mecze wraz z polskim komentarzem oglądać będzie można w ESL.TV Polska. Po więcej informacji na temat turnieju CS:GO w ramach Intel Extreme Masters Katowice 2022 zapraszamy do naszej relacji tekstowej.